Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii

109Jak wielowiekowa tradycja każe, Grupa Teatralna "Bez Nazwy" działająca przy naszej parafii, przedstawiła jasełka pt. "Broda Heroda, czyli jak Bóg zło w dobro przemienił". Spektakle, które obejrzało niemal 1300 dzieci z łomżyńskich szkół i przedszkoli, wystawione zostały 13 i 16 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kultury, przy ul. Sadowej 12. Ciekawe, barwne kostiumy zaprojektowane przez Teresę Adamowską, z wielkim kunsztem wykonała Karolina Borkowska. Ks. Grzegorz Chełstowski, zajął się scenografią i osobiście wykonał kilka rekwizytów, zaś nad budową dekoracji czuwali niezawodni jak zawsze Andrzej Gosk i Stanisław Rakowicz. Zaangazowana była także  Eliza Kotomska. Podczas spektakli ks. Grzegorz odpowiadał za udźwiękowienie przedstawień, natomiast realizacją efektów świetlnych zajął się Karol Śliwowski i Marcin Sokołowski. Autorem scenariusza jasełek jest Adam Szafraniec, który jest także współautorem muzyki wraz z Arturem Kaszowskim.


"...Musimy przekazywać z pokolenia na pokolenie

Tę świętą historię - Boże Narodzenie.

Nawet jeśli tradycję baśnią osnuwamy,

To najważniejszej prawdy wszyscy się trzymamy.

Prawdy, aktualnej we wszystkich wiekach,

Że Bóg nieskończenie pokochał człowieka."

   


15-osobowy zespół młodych aktorów pracował nad przedstawieniem od października 2016 roku. Młodzi adepci sztuki teatralnej z zaangażowaniem wcielali się w poszczególne role, a podczas licznych prób dopingował ich i wspierał ks. proboszcz Andrzej Godlewski.

Brawa i śmiech na sali świadczyły o świetnej zabawie zarówno najmłodszych widzów, jak też samych aktorów, którzy przekonująco odegrali swoje role.

Jasełka "Broda Heroda" to biblijna opowieść o Bożym Narodzeniu wzbogacona o elementy bajkowe, często tez humorystyczne. Autor scenariusza zawarł w nim ważne przesłanie, czyli "prawdę o kochającym Bogu, o przemianie zła w dobro oraz przekonanie o tym, że „dobro ma siłę zwyciężać zło"

foto: Anna Górnik

  • 007
  • 013
  • 016
  • 090
  • 091
  • 103
  • 109
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126