Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi uroczystości kościelnych, oraz tego w jaki sposób powinno się uczestniczyć w tych wydarzeniach przypominamy kilka przydatnych i obowiązujących informacji.

1.   
Przypominamy, że sakrament chrztu sprawujemy w I oraz w III niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00, zaś w maju na Mszy o godz. 10.30.

2.    Narzeczeni pragnący zawrzeć sakramentalne małżeństwo zgłaszają się do kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu. Nie trzeba do tego czasu przygotowywać żadnych dokumentów z wyjątkiem zaświadczenia o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego.

3.    Kurs przedmałżeński w naszej parafii prowadzony jest w trzeci weekend czerwca. W tym roku będzie to 17 – 18 czerwca. Zapraszamy w sobotę na godz. 15.00, w niedzielę na godz. 10.00. Zajęcia są prowadzone w Centrum Katolickim i nie wymagają wcześniejszych zapisów.

4.    Do wszystkich osób uczestniczących w uroczystościach ślubnych w naszym kościele zwracamy się z gorącą prośbą, aby nie rozsypywać konfetti, ryżu czy innych przedmiotów, które zaśmiecają później całe otoczenie kościoła. Sugerujemy, aby takie atrakcje urządzać w salach weselnych, a nie w miejscu świętym, jaki jest kościół i jego otoczenie.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126