Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
fest20173- Jest za co dziękować Panu Bogu – mówi ks. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży, który w niedziele popołudnie przechadzał się wśród setek parafian bawiących się na placu przed kościołem ze strzelistymi wieżami na Wzgórzu Krzyża. - Tu się krowy pasły, tu była glina, tu nie było dróg dojazdowych. Pewnie niewielu ludzi wierzyło, że tu się uda założyć wspólnotę parafialną, a gdzie mowa o wybudowaniu centrum parafialnego i świątyni.
W niedzielę parafia ks. Andrzeja, na tradycyjnym już Festynie Rodzinnym, hucznie świętowała Dzień i jubileusz 20. lecia powstania.
- Ten festyn jest organizacją wszystkich grup, które działają w naszej parafii, w Centrum Katolickim, również Przyjaciół, którzy, gdy się do nich zwracamy, to dobrym słowem, ofiarą czy nas wspierają – mówi ks. Andrzej. Pozyskane w ten sposób gadżety – także telewizor, rower czy laptop - można wygrać w loterii fantowej, a cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na Wakacje z Panem Bogiem.

Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży została erygowana 22. czerwca 1997 roku. Rok wcześniej ks. Andrzej Godlewski, który później został pierwszym proboszczem parafii i pełni te funkcję do dzisiaj, rozpoczął budowę kaplicy na Wzgórzu Krzyża. Po dawnej kaplicy parafialnej nie ma już śladu. W jej miejscu znajduje się parking przed kościołem, na którym od kilku już lat w czerwcu odbywają się parafialne festyny rodzinne. 
- Ustaliliśmy, że te festyny są w drugą niedzielę czerwca, bo w pierwszą jest odpust w Katedrze i pamiątka wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II i koronacji Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Druga niedziela jest nasza – mówi proboszcz  podkreślają, że to festyn rodzinny. - Zorganizowaliśmy go po to, aby tata zszedł z kanapy, i mama też i razem z dziećmi tu do nas przyszli i byli razem.
W niedzielę podczas festynu wkoło było widać twarze zadowolonych ludzi. Przede wszystkim dzieci, które dokazywały w ogródku jordanowskim i na zjeżdżalniach. Mogli jeść lody i watę cukrową, poczuć się prawie jak strażacy, dzięki strażakom OSP w Pniewie, czy pojechać „Szalonym Kurpiem” po ulicach miasta. Dorośli pałaszowali mięsa z grilla i obserwować popisy na scenie. Tam prezentowały się przedszkolaki, grupy parafialne, młodzi tancerze ze Studia Tańca BK Step i parafialny chór Carmen Fidei. i konkursy prowadzi znakomity aktor Piotr Pręgowski znany m.in z roli Peterka z serialu „Ranczo”, a gościem specjalnym był Janusz Yanina Iwański z zespołem. Koncert dali piękny, tylko mikrofony wysiadały...

Cud na Wzgórzu Krzyża
- Marek Załęcki w piosence, którą podczas festynu puszczamy ujął, że to jest cud – mówi ks. Andrzej Godlewski, podkreślając, że jest za co dziękować Panu Bogu. - To co tu przez te 20 lat powstało mogło się stać dzięki wielkim Ludziom, którzy tu mieszkają, którzy mają wielkie serca. Dzięki kapłanom, którzy przez 20 lat tu pracowali, modlili się, zachęcali do tego, żeby się spotykać, żeby razem spędzać czas na modlitwie, ale nie tylko na modlitwie. W naszym Katolickim jest i aerobik, zajęcia plastyczne, teatr, ale i grupy modlitewne, to do czego Kościół został powołany. Jest szkoły rodzenia, gdzie rodzice przygotowują się na przyjęcie dziecka i klub seniora. Każdy może się tutaj odnaleźć, jeżeli tylko chce.
Ksiądz Andrzej Godlewski o sobie mówi, że jest „życiowym beztalenciem”, choć nikt w to nie wierzy. Wspomina minione 20 lat i upływający czas.  - Kto miał wtedy 30 lat, to ma teraz 50 lat. Tak to jest, takie to jest życie. To życie przemija i to co po nas zostanie to dobro, które okazaliśmy drugiemu człowiekowi, to dobro zostawiliśmy na tej ziemi. Cieszę się, że wokół mnie zgromadzili się ludzie, którzy coś potrafią i to tylko dzięki nim, coś się tu dzieje – mówi ks. Andrzej Godlewski. Tekst: www.4lomza.pl, video:www.mylomza.pl
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126