Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
1 grupaPonad dobę trwała akcja ratowników Nadziei, działająca przy Parafii Krzyża Świętego w Łomży, którzy z Łomży zawieźli do Sośna dary zebrane przez mieszkańców nadnarwiańskiego grodu. Oprócz tego ratownicy zaangazowali się w prowadzenie akcji likwidującej skutki nawałnicy na terenie miejscowości i gminy Sośno. Pomagali w punkcie zbiórki i dystrybucji darów, przewozili sprzęty oraz ludzi, udzielali pierwszej pomocy, a nade wszystko pracowali fizycznie w gospodarstwach rolnych dotkniętych skutkami wichury. Na ten dzień ratownicy medyczni Nadziei zamienili się w pilarzy i pracowników budowlanych. Porządkowaliśmy obejścia, dachy, usuwaliśmy drzewa, które przewróciły się na budynki, pola oraz zagrody rolników. 
Skala zniszczeń jest przeogromna, trudno ją wyrazić słowami czy zobrazować fotograficznie. Do tego dochodzi tragedia ludzi, którzy nie tylko, że stracili duży dorobek swojego życia, to jeszcze nie mogą wrócić do normalnej pracy i funkcjonowania z powodu uszkodzonych i zawalonych drzewami zabudowań. Obrazem tego może być ostatnie kilka kilometrów drogi do Sośna która jest dosłowenie wyrąbana pośród przewróconych, wielkich pni drzew.
Na ogrom ludzikiego nieszczęścia nakłada się ogrom ludzkiej pomocy i życzliwości. Widać wyraźnie oddolne inicjatywy miejscowej ludności oraz mieszkańców całego kraju. Ta pomoc sąsiedzka czy bezpośrednia, jak choćby od przybywających na teren zniszcześ strażaków czy ratowników jest nieoceniona. Pozwala ona bez czekania na formalności udrażniać drogi, zabezpieczać budynki, usuwać zniszczenia i oszyszczać zagrody i pola z wszechobecnych pni drzew.
Jesteśmy wdzieczni społeczności Łomży, osobom fizycznym i firmom, za włączenie się w akcję pomocy dla Sośna. Szczególnie dziekujemy panu Mariuszowi Gwardiakowi za nieodpłatne udostępnienie busa na przewóz zebranych sprzętów i środków.
 
  • 1_grupa
  • 2_grupa
  • 3_grupa
  • 4_grupa
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126