Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
IMG 3744- Z prośbą o przekazanie naszej parafii relikwii bł. Reginy Protmann wystąpiliśmy już jakiś czas temu. Jednak z niewielką nadzieją na pozytywny efekt, bowiem wiedziałem, że nie często Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy je przekazuje proszącym. – mówi proboszcz, ks. Andrzej Godlewski - A jednak na początku października otrzymałem z Rzymu list od Siostry M. Łucji Jaworskiej (CSC), Postulatorki Zgromadzenia, z informacją, że parafia Krzyża Świętego w Łomży otrzyma relikwie błogosławionej Reginy. I tak też się stało....

29 października 2017 roku podczas Mszy św. o godz. 12.00 Siostry św. Katarzyny, „katarzynki”, uroczyście wprowadziły do naszej świątyni i przekazały na ręce proboszcza relikwie bł. Reginy Protmann.

- Obecność relikwii w naszej parafii i w naszym kościele to wielki dar dla nas wszystkich. Nie dotyczy to tylko relikwii bł. Reginy, ale również relikwii innych świętych i błogosławionych, które znajdują się u nas – cieszy się proboszcz – W październiku to już druga uroczystość wprowadzenia relikwii do naszego kościoła. Kilkanaście dni wcześniej, 13 października, wprowadziliśmy relikwie Dzieci Fatimskich – bł. Hiacynty i Franciszka, świadków Objawień Maryjnych w Fatimie. Te relikwie przywiózł ks. Grzegorz Chełstowski, który wraz z pielgrzymami nawiedził Fatimę w 100-lecie objawień Maryi w tym miejscu. 13 października minęło dokładnie sto lat od objawień Maryi dzieciom – Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. To dla mnie wielka radość, że coraz więcej świętych i błogosławionych jest obecnych w naszej świątyni – kończy ks. Andrzej Godlewski.

W liście kierowanym do proboszcza s. M. Łucja Jaworska, Postulatorka Zgromadzenia, pisze min. „Prosimy dobrego Boga, by bł. Regina stała się Waszą orędowniczką. Niech będzie dla Was przykładem w naśladowaniu Chrystusa, modlitwy i posłudze chorym i potrzebującym. Ufamy, że jej przykład życia i świętości może stać się dla młodych drogowskazem w poszukiwaniu sensu życia”.

„Jak Bóg chce...” – tymi słowami kierowała się w życiu bł. Regina.

Więcej o postaci bł. Reginy Protmann możemy dowiedzieć się tutaj: http://www.katarzynki.org.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=11&Itemid=285

fot. Bartosz Zalewski

  • IMG-3712
  • IMG-3716
  • IMG-3734
  • IMG-3740
  • IMG-3744
  • IMG-3746
  • obrazek
  • pismo_do_proboszcza
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126