Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
W 2019 roku przypadają dziesiąte Spotkania Chórów. W związku z tym Cecyliada powraca do naszego kościoła. Pięć zespołów: Amici z MDK DŚT Łomża, Vox Humana z parafii katedralnej, Cantilena Domini z parafii oo. Kapucynów, Natalis Mariæ z Nowogrodu oraz nasz chór Spes Unica rozpoczęło w sobotę, 13 kwietnia 2019r., przygotowania do listopadowych uroczystości. Planujemy liturgię z udziałem 100 śpiewaków z pięciu chórów, a po niej widowisko muzyczne prezentujące wszystkie zespoły wraz z zaproszonymi artystami.
            W tym roku podeszliśmy do tego bardzo profesjonalnie. Na warsztaty zaprosiliśmy wybitnego pedagoga i śpiewaka, znakomitego barytona z Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. Pan prof. dr hab. Cezary Szyfman poprowadził warsztaty w zakresie techniki wokalnej. Uczestnicy szkolenia wyszli z zajęć bardzo zadowoleni, nawet z pewnym niedosytem, ponieważ 3 godziny minęły niczym chwilka. To było fascynujące spotkanie. Cezary Szyfman, w sposób bardzo komunikatywny, przekazał śpiewakom - amatorom szereg cennych rad i uwag. Prawidłowa postawa, odpowiedni oddech, praca rezonatorów, prowadzenie frazy, czytelność słowa, pokonanie bariery wysokich dźwięków, prowadzenie samogłosek, realizacja spółgłosek, warsztat aktorski... to ogrom wiedzy, który pomoże dyrygentom w codziennej pracy z chórami.
            W drugiej części chóry pracowały indywidualnie. Stanęliśmy twarzą twarz z mistrzem, który jest wyrozumiały i cierpliwy, a z drugiej strony rzeczowy i konkretny. Efekt tej pracy można było usłyszeć już następnego dnia na niedzielnym nabożeństwie o godzinie 10.30. Chórzyści ze Spes Unica zaprezentowali swoje nowe umiejętności, czym zachwycili uczestników liturgii. To wspaniale, że mogliśmy spotkać się z mistrzem.
            Już dzisiaj zapraszamy naszych parafian, mieszkańców Łomży i wszystkich wielbicieli śpiewu chóralnego, którzy chcieliby nam towarzyszyć 23 listopada 2019 roku w Kościele Krzyża Świętego w Łomży. Myślę, że warto będzie przeżyć wspólną modlitwę i koncert - spektakl z okazji święta patronki muzyków kościelnych, Świętej Cecylii.


  • rsz_img_1359
  • rsz_img_1373
  • rsz_img_1374
  • rsz_img_1375
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.