Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
ks. Andrzej Godlewski Ostatnie dni były wstrząsem chyba dla wszystkich nas. W filmie „Tylko nikomu nie mów” zetknęliśmy się z sytuacjami, które trudno w jakikolwiek sposób zrozumieć czy wyjaśnić i których - bez wątpienia - nie da się jakkolwiek usprawiedliwić.

To bez wątpienia czas bardzo trudny… Trudny dla nas wszystkich tworzących Chrystusowy kościół…

Jakże wymownie w tych dniach ostatnich wybrzmiewają słowa Jezusa Chrystusa w Ewangelii wg. św. Mateusza: „Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie” (Mt 18, 5-7)

Niech ten trudny czas nie będzie powodem do zwątpienia dla nikogo z Was. Pamiętajmy – kościół jest naszym wspólnym domem i od każdego z nas zależy to, czy uda nam się ocalić i uporządkować ten dom.

Niech naszymi sercami nie zawładnie nienawiść. Pamiętajmy słowa Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego: „Ten zwycięża – choćby był powalony i zdeptany – kto miłuje, a nie ten, który w nienawiści depcze. Ten ostatni przegrał. Kto nienawidzi – już przegrał”.

„Zło dobrem zwyciężaj” powtarzał po wielokroć, za św. Pawłem, bł. ks. Jerzy Popieluszko…

Zróbmy wszystko co możliwe, aby z tego wielkiego zła wykiełkowało dobro; aby ten trudny czas był czasem umocnienia dla naszej parafialnej wspólnoty i całego kościoła.

Kościół oparty jest na Jezusie Chrystusie. Dlatego trwa i trwać będzie.

Każdego dnia módlmy się za tych, którzy doznali krzywd i za tych, którzy tych krzywd się dopuszczali…

ks. Andrzej Godlewski

Proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.