Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Od 12 do 14 września br. przeżyliśmy w naszej parafii niezwykłe chwile związane z odpustem parafialnym. Jak co roku przypada on na 14 dzień września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest symbolem naszej wiary, ale też symbolem trosk życia codziennego, które musimy podejmować dnia każdego biorąc na swoje ramiona krzyż codziennych obowiązków życia.

W życiu dźwigamy różne obowiązki pełnienia woli Bożej. Bycie rodzicem, dzieckiem, pracownikiem, pracodawcą, kierownikiem, podwładnym z pewnością nie jest łatwe. Odpowiedzią na tego typu troski jest św. Charbel. mistyk z Libanu, którego relikwie do naszej parafii zostały wprowadzone pierwszego dnia czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Postawa tego niezwykłego świętego to nade wszystko cichość, pokora i słowa zawsze miłe Bogu i bliźniemu. Warto, aby każdy z nas poznał bliżej osobę i życie św. Charbela. Być może zostanie inspiracją dla niejednego?

Drugi dzień przygotowań naszych serc na dobre przeżycie odpustu był skierowany na Fatimę i trzy tajemnice fatimskie. Pierwsza z nich ukazuje wizję piekła, druga - odwrócenie Rosji od miłości Boga i II wojnę światową, a trzecia poświęcona jest pokucie. Pokuta ma na celu odwzajemnienie naszemu Zbawicielowi – Jezusowi Chrystusowi, Jego męki, śmierci i zmartwychwstania naszą miłością. Miłość tą mamy kierować nie tylko do samego Pana Boga, ale także do bliźniego. Tą pośredniczką na drodze w budowaniu MIŁOŚCI ma być Maryja - Matka Jezusa Chrystusa, ale także Matka każdego z nas. Wszyscy wierni tego dnia mogli odda cześć relikwiom Krzyża Świętego poprzez ucałowanie. Po wieczornej Mszy św. o 17:30 wierni naszej parafii ruszyli ulicami naszej parafii na Drogę Krzyżową. Ks. Radosław swoimi rozważaniami pomógł w przeżyciu wewnętrznym Chrystusowego cierpienia ponoszonego za nas z miłości, na Drodze Krzyżowej, którą przybył ulicami Jerozolimy niemal dwa tysiące lat temu.

Przez te dwa dni nabożeństwa nasze serca i umysły na przeżycie rocznego odpustu przygotowywał na ks. Radosław Kubeł. Trzeciego dnia tajemnicę Krzyża, jego miejsca i istoty w naszym życiu przybliżył ks. Robert Bączek. Punktem centralnym dnia odpustowego była Msza święta pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Bronakowskiego. Czterdziestogodzinne nabożeństwo i odpust parafialny był aktem przebłagania za znieważenie Krzyża i świętych obrazów. Parafianie przeżywali te trzy dni w łączności z inicjatorami i uczestnikami ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”.

X. J.O

 • 00
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • _01
 • _02
 • _03
 • _05
 • _06
 • _07
 • _08
 • _09
 • _10
 • _11
 • _12
 • _13
 • _14
 • _15
 • _16
 • _17
 • _18
 • _19
 • _20
 • _21
 • _22
 • _23
 • _24
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.