Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
W sobotni wieczór, 28 września 2019 roku, po raz pierwszy odbył się w naszej parafii „Wieczór dla chcących kochać bardziej”. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, a głównymi gośćmi wieczoru byli Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia – ewangelizatorzy, rodzice trójki dzieci, prowadzący na YouTube popularny kanał pn. „Początek wieczności”. Ci młodzi ludzie na wszystkie możliwe sposoby głoszą, jak pięknie jest żyć z Jezusem w małżeństwie. Nasi goście wygłosili konferencję pt. „Jak kochać bardziej?”, dzieląc się doświadczeniami swojego życia. Pierwszą rzeczą, na którą wskazali Monika i Marcin to życie z Jezusem w codzienności. Podkreślili, że aby kochać bardziej trzeba o miłości rozmawiać. Marcin wskazywał na rolę mężczyzny w małżeństwie; na to, jak wiele zależy od mężczyzny. Pokazywał, że jest jedna miłość. Nie ma miłości do Boga, miłości do męża, żony i miłości do dzieci. „Miłość jest tylko jedna - ta pochodząca od Boga” – mówił Marcin. Monika wskazywała słuchaczom receptę: „Chcesz kochać bardziej? To przychodź do Boga i poznaj Go lepiej”. W dalszej części konferencji nasi goście przytoczyli przypowieść o Synu Marnotrawnym, motywując słuchaczy, aby odnaleźli siebie w tym Słowie Bożym, pokazali jak w tej przypowieści odkrywali siebie. Ostatnim punktem tego wieczoru było uwielbienie prowadzone przez członków wspólnoty Domowego Kościoła.

x.Ł.A.

Posłuchaj: 


 • DSC_0023
 • DSC_0024
 • DSC_0028
 • DSC_0038
 • DSC_0040
 • DSC_0041
 • DSC_0047
 • DSC_0048
 • DSC_0049
 • DSC_0050
 • DSC_0055
 • DSC_0075
 • DSC_0077
 • DSC_0080
 • DSC_0084
 • DSC_0091
 • DSC_0100
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.