Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Blisko 100 osób z Bractwa świętego Michała Archanioła działającego przy naszej parafii wzięło udział w akcie zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi, który został podjęty w czasie uroczystej Mszy świętej w niedzielę 8 grudnia 2019 roku.


Zawierzenie zostało poprzedzone ponad miesięcznym przygotowaniem duchowym w trakcie którego członkowie Bractwa oraz inne osoby, które przyłączyły się do tego dzieła, rozważały znaczenie wiary i rolę Maryi w dojrzewaniu do pełni przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Ćwiczenia wewnętrzne oparte były na wskazaniach świętego Ludwika Marii Grignon de Montfort. Dodatkowo, co tydzień osoby przygotowujące się do zawierzenia, brały udział w spotkaniach formacyjnych połączonych z adoracją i konferencją ascetyczną. Ostatecznie, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w trakcie uroczystej Eucharystii sprawowanej w Godzinie Łaski, około 100 osób zawierzyło się Chrystusowi przyjmując je w duchu oddania się w macierzyńską niewolę Matce Najświętszej. Warto zauważyć, że kilkanaście osób z Bractwa nie mieszka w Łomży, leczy przybywają na spotkania wspólnoty z Ostrołeki, Zambrowa czy Ostrowi Mazowieckiej. Niezwykle budującym jest fakt, że Jezusowi zawierzyło swoje życie także 10 młodych ludzi skupionych w Grupie Ratowniczej „Nadzieja”. Materialnym znakiem dokumentującym na wieczne czasy to wydarzenie, stały się dyplomy – akty zawierzenia, które każdy osobiście podpisał na ołtarzu i otrzymał na ozdobnym kartuszu. Zostały także podpisane trzy zbiorowe akty powierzenia całego Bractwa Chrystusowi, które trafią do Kurii Diecezjalnej, archiwum naszej parafii oraz księgi Bractwa. Niech będą one pamiątką tego wielkiego wydarzenia.

x. RK

  • DSC_0448
  • DSC_0596
  • DSC_0630
  • DSC_0665
  • DSC_0673
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.