Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Wigilijny wieczór świąt Bożego Narodzenia roku Pańskiego 2019 przyniósł w Łomży niezwykłe wydarzenie. Późnym wieczorem nad osiedlami naszej parafii przez kilkadziesiąt minut niósł się piękny śpiew kolęd. Wiele osób szukało źródła tego zjawiska, które w całej okazałości widać było i słychać już od strony Ronda Solidarności. Przed naszym kościołem stanęła „śpiewająca choinka”. Wznoszona przez ostatnie dwa tygodnie stalowa konstrukcja, która budziła wiele zainteresowania przechodzących obok kościoła osób, wreszcie ujawniła swoje zastosowanie. Na starannie przygotowanej scenografii stanął nasz chór parafialny Spes Unica”, aby wyśpiewać w wigilijny wieczór najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Natomiast w pierwszy dzień świąt, w samo południe, w charakterze żywych ozdób tej niezwykłej choinki, wystąpiła parafialna dziecięca schola „Promyk Nadziei”.


Dziękujemy księdzu Marianowi Miklaszewskiemu za podsunięcie tego niezwykłego pomysłu. Przez wiele lat ksiądz Marian zachęcał nas, aby przenieść do Łomży podpatrzoną na ulicach Zurichu ideę. Dziękujemy także wielu osobom, które zaangażowały się w wykonanie i ozdobienie stalowego drzewka. Jest tych ludzi tak wiele, że pozostaje nam jedynie mieć wdzięczność i nadzieję, że to piękne dzieło samo w sobie będzie dla nich nagrodą i satysfakcją.

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.