Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
9 grudnia 20182 niedziela Adwentu – rok C

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.    Członków Bractwa św. Michała Archanioła zapraszamy na spotkanie formacyjne do biblioteki Centrum Katolickiego dzisiaj, o godz. 16.00.2.    Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na mikołajkowy turniej piłkarzyków stołowych, który odbędzie się w Centrum Katolickim w sobotę, 15 grudnia, o godzinie 10.00. Przewidziano atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników i zwycięzców.3.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W tym roku prowadzi je ks. Tomasz Chludziński. Szczególnie prosimy pamiętać o przygotowaniu się i odbyciu spowiedzi świętej. Jest to już ostatni tydzień przed świętami. W tym czasie swoją posługą w konfesjonale służyć będzie wielu kapłanów. Nie odkładajmy spowiedzi na później, gdyż w ostatnich dniach przed świętami do domu powracać będą osoby, które studiują i pracują poza Łomżą, które też będą się chciały wyspowiadać.4.    Dobrą okazją do włączenia się w dzieło rekolekcji i oczekiwania na przyjście Zbawiciela jest udział w naszej parafialnej akcji „Oddaj krew z Chrystusem”. Gorąco zachęcamy krwiodawców oraz nowe osoby do włączenia się do oddawania krwi. Krew będzie można oddać w Centrum Katolickim w przyszłą niedzielę w godzinach od 8.30 do 13.30. Prosimy o zabranie dowodu osobistego.5.    Zbliżające się święta to czas, kiedy powinniśmy w szczególny sposób zatroszczyć się o osoby i rodziny w trudnej sytuacji materialnej w naszej parafii. Jako nasz rekolekcyjny dar serca, w czasie trwania rekolekcji będziemy prowadzić zbiórkę żywności. Dzięki niej przygotujemy paczki dla rodzin potrzebujących pomocy. W poniedziałek, wtorek i środę, przed każdą Mszą świętą będą wystawione przy wejściu do kościoła kosze, do których możemy składać produkty żywnościowe. Zachęcamy do kupowania produktów nie psujących się zbyt szybko oraz rzeczywiście potrzebnych w gospodarstwie domowym. Prosimy nie przynosić darów w niedzielę.6.    Trwa nasza parafialna akcja „Bombka radości”. Jej celem jest nagrodzenie dzieci, któ­re podejmują trud uczestnictwa w tegorocz­nych roratach. Osoby, które pobiorą z kościoła karteczki i bombki przygotowane przez dzieci, prosimy o przyniesienie przygotowanych paczek i złożenie ich pod drzewkiem adwentowym do przyszłej niedzieli. Na zakończenie Adwentu, paczki przekażemy dzielnym dzieciom, które codziennie modliły się na roratach.7.    Zapraszamy do udziału w Roratach – porannych Mszach odprawianych w ciemności, gdzie przynoszone przez wiernych rozświetlone lampiony są znakiem czuwania. Nabożeństwo roratnie odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Szczególnie zapraszamy do udziału w nim rodziców z dziećmi, które codziennie otrzymują obrazki do wklejenia do specjalnego albumu. W tym roku Roratom przewodzą „Patronowie Polski”8.    Osoby, które nie były obecne w domu w czasie roznoszenia opłatka mogą go otrzymać w zakrystii.9.    Małżeństwa, które w roku 2018 obchodziły jubileusz dwudziestopięcio- i pięćdziesięciolecia zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w niedzielę, 30 grudnia, na Mszy św. o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Stanisław Stefanek. Srebrnych i złotych jubilatów lub ich bliskich prosimy o zgłaszanie się w zakrystii w celu podania imion i nazwisk, abyśmy mogli przygotować okolicznościowe dyplomy z błogosławieństwem.10.Przy wyjściu z kościoła wolontariusze Grupy Ratowniczej sprzedają świece na stół wigilijny. Świeca kosztuje 15 zł, a dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie dzieł charytatywnych Caritas. Przy okazji sprzedaży świec można także złożyć ofiarę na zakup żywności.11.Wspólnota Gloriosa Trinita rozprowadza przed kościołem figurki Dzieciątka Jezus wraz z siankiem na stół wigilijny.12.Ikony, które są ustawione przed ołtarzem zostały wykonane przez Grupę Ikonopisarzy, która spotyka się co tydzień w naszym Centrum Katolickim pod opieką i kierownictwem ks. Grzegorza. W dniu wczorajszym zostały uroczyście poświęcone. Gratulujemy talentu i cierpliwości.13.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Znajdziemy ją wyłożoną na stoliku, przy wyjściu z kościoła.14.Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, które przeznaczamy na dalsze prace przy kościele.15.W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

Zdzisław Godlewski lat 67

Zdzisław Gronostajski lat 60

Barbara Gleba lat 64

Janina Barbara Zalewska lat 71 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126