Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
24 maja 2020
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
OGŁOSZENIA DUSZPASTRSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam o tym, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości. Nasz udział w Królestwie Niebieskim rozpoczyna się już tu, na ziemi dlatego troszczmy się o osobistą świętość, ale też i o Boży kształt społeczności, w której żyjemy.

2. Jutro, 25 maja, swoje urodziny i imieniny obchodzi ks. Grzegorz Chełstowski – wikariusz naszej parafii. Drogiemu jubilatowi i solenizantowi dziękujemy za piękny przykład kapłańskiego życia oraz za zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty. Niech patron księdza Grzegorza – św. Grzegorz Cudotwórca, jeden z ojców Kościoła – wyprasza u Boga konieczne łaski, a my ze swej strony życzymy wiele radości z codziennej pracy duszpasterskiej

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych Mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek - Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze Mamy, za ich dobre serca i ręce oraz będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

5.
Również w czwartek, 28 maja, zapraszamy na wspólną modlitwę w ramach akcji „Koronka na ulicach miast”. Ze względu na zakaz gromadzenia się spotkajmy się o godzinie 15.00 w naszym kościele.

6.
W dniu dzisiejszym zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych grupy drugiej na spotkanie, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.45, (tj. ok. godz. 13.30). Za tydzień o tej samej porze zapraszamy rodziców grupy trzeciej.

7. Na prośbę części rodziców dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii Św. informujemy o możliwości uroczystości pierwszokomunijnych 14, 21 i 28 czerwca. Dla osób, którym terminy czerwcowe nie odpowiadają, kolejna uroczystość zostanie zorganizowana 6 września.

8. Odbiór habitów dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę, 30 maja, odbędzie się w następującej kolejności: grupa I godz. 11.00, grupa II godz. 12.00 i grupa III godz.13.00.

9. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych komunia rocznicowa kl. IV odbędzie się 31 maja na Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy dzieci i ich rodziców do skorzystania z sakramentu pojednania, by godnie przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. Dzieci niech przybędą ubrane w galowy strój szkolny. Spotkajmy się w niedzielę, 15 minut przed 16.00

10. Ze względów na wprowadzenie przez władze państwowe mniej rygorystycznych przepisów odnośnie ilości osób mogących przebywać w kościele, od pierwszej niedzieli czerwca zmieniamy porządek Mszy św. niedzielnych. Będą one odprawiane w godz: 7.30; 8,15; 9.00; 9,45; 10.30; 11,15; 12.00; 16.00; 17.30; 19.00.

11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za publiczne odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu przyjdź!”. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego dzieła odpustu, który ofiarować możemy za siebie lub za dusze cierpiące w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i być wolnym od przywiązania do choćby najmniejszego grzechu.

12. Także w przyszłą niedzielę kończy się również okres po Zmartwychwstaniu Pańskim, a zatem mija czas obowiązkowej Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy naszych parafian, którzy dotychczas nie wypełnili tego przykazania kościelnego, aby odważnie dokonali rachunku sumienia i ufnie sięgnęli po łaski Bożego miłosierdzia, przystępując do spowiedzi i Komunii Świętej.

Patroni tygodnia
26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, której relikwie znajdują się w naszej świątyni.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.