Duszpasterze

oraz pozostali pracownicy naszej parafii

Kapłani emeryci

Duszpasterze, którzy wspierali parafię Krzyża Świętego swoją działalnością na przestrzeni ostatnich lat. Dzisiaj są już na zasłużonej emeryturze.
ksiadz-kanonik-mgr-heliodor-piotr-sawicki

Ksiądz kanonik mgr Heliodor Piotr Sawicki, urodzony 23.02.1943 w Jegliniszkach. Święcenia przyjął 4.06.1966 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 8.07.1966 Romany, 6.07.1968 Wyszonki Kościelne, 10.10.1970 Augustów p. MB Częstochowskiej, 28.06.1973 Jelonki, 20.06.1981 Zambrów, 28.11.1981-1.03.2013 kapelan szpitala w Zambrowie, 8.10.1983 zlecono budowę kościoła w Zambrowie, 10.01.1983 .-1.04.1984 administrator tymczasowy Zambrów. Od 24.05.1984 duszpasterz służby zdrowia dekanatu Zambrów, 8.09.1984 rektor ośrodka duszpasterskiego Ducha Świętego w Zambrowie, 1.11.1986 administrator tymczasowy  Zambrów p. Ducha Świętego. 

ksiadz-kanonik-jerzy-kazimierz-srednicki

Ksiądz kanonik Jerzy Kazimierz Średnicki, urodzony 8.01.1933 w Średnicy Maćkowiętach. Święcenia przyjął 29.06.1959 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 17.07.1959 Puchały, 28.09.1959 Poświętne, 1.07.1961 Turośl, 30.06.1962 Kaletnik, 28.06.1963 Bargłów, 26.06.1965 Wąsewo, 8.07.1966 Tykocin, 4.07.1972 Suwałki p. św. Aleksandra, 28.06.1973 Dąbrowa Wielka, 24.09.1974 Drozdowo z rezydencją w Olszynach, 18.06.1977 wikariusz adiutor Lachowo, 11.10.1984-30.03.1990 ojciec duchowny dekanatu Kolno, 24.06.1985 administrator tymczasowy Lachowo, 30.12.1985 proboszcz Lachowo, 16.02.1991 duszpasterz ds. trzeźwości w dekanacie Kolno, 1.07.1993-23.08.2006 proboszcz Dąbrowa Wielka. 

ksiadz-kanonik-jozef-lucjan-zylowski

Ksiądz kanonik Józef Lucjan Żyłowski, urodzony 18.02.1938 Grodzick. Święcenia przyjął 23.05.1964 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 16.06.1964 Lipsk, 23.12.1964 Krasnopol, 7.11.1965-10.08.1966 administrator Krasnopol, 10.08.1966 wikariusz Szczepankowo, 10.08.1966-12.09.1966 administrator p. Szczepankowo (po śmierci proboszcza), 28.06.1969 wikariusz Płonka Kościelna, 4.07.1972 Ostrołęka, 25.06.1975 Tykocin, 19.06.1976 Suwałki p. św. Aleksandra, 17.06.1978 Wąsosz, 30.06.1979 Bargłów, 19.06.1982 Dąbrówka Kościelna (zlecono budowę kościoła w Szepietowie), 1.01.1983 rektor ośrodka duszpasterskiego Szepietowo, 1.12.1985 administrator tymczasowy Szepietowo. 

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126