Duszpasterze

oraz pozostali pracownicy naszej parafii
diakon-mariusz-chorchos

Diakon Mariusz Chorchos (ur. 1992), przez najbliższy rok praktyczne doświadczenia do kapłańskiej posługi będzie zdobywał w naszej wspólnocie diakon pochodzący z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie. - Ksiądz biskup skierował mnie do parafii pw. Krzyża Świętego od 20 sierpnia br. – mówi diakon Mariusz – i będę tu nieprzerwanie do 18 września. Potem zaś, zgodnie z praktyką diakońską, podczas weekendów w Wielkim Poście będę przyjeżdżał z posługą, prowadzić Drogę Krzyżową czy też inne wspólne modlitwy.

Będę także w niedziele, aby wspomagać księży podczas Mszy św., głosić słowo Boże, pomagać... Taka praktyka diakońska pozwala poznać posługę kapłańską oraz pracę parafialną od przysłowiowej „kuchni”. To niezwykle cenne doświadczenia. Przez te niespełna dwa tygodnie poznałem już nieco parafię Krzyża Św. To niezwykle prężna parafia, działa tu bardzo wiele wspólnot, grup i kół. Dla mnie, który zaczyna dopiero swoją kapłańską drogę, to miejsce w którym mogę bardzo wiele się nauczyć, ubogacić tym, czy żyje ta parafia. Niezwykle miłym zaskoczeniem dla mnie jest fakt licznej obecności na Mszach św. oraz nabożeństwach dzieci oraz młodych osób. To cieszy i raduje serce – szeroko uśmiecha się diakon Mariusz – bo widać jak ta wspólnota pięknie się uzupełnia: fundamentem jest doświadczenie, dzięki obecności osób dojrzałych, starszych, ale przy tym jest mnóstwo ludzi młodych oraz dzieci, co zapewnia swoistą pokoleniową kontynuację. Bardzo istotnym doświadczeniem tego ostatniego czasu jest dla mnie fakt, jak wiele osób świeckich jest blisko parafii; jak wielu z nich angażuje się w poszczególne inicjatywy, będąc blisko księdza proboszcza czy też księdza Radosława. To dla mnie bardzo istotne spostrzeżenie: tutaj doświadczam tego namacalnie, że na tym polega kapłaństwo, by być blisko – jako kapłan - swoich parafian, swoich wiernych...

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126