Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii

Od wielu już lat nasza parafia stara się wspierać rodziny i osoby najbardziej potrzebujące. Co roku, w okresie przedświątecznym przygotowywaliśmy paczki żywnościowe z produktów, które ofiarowywali nasi parafianie, przynosząc je do kościoła. Tym razem, ze względu na wprowadzone ograniczenia w poruszaniu się oraz gromadzeniu ludzi, zbiórka żywności nie była możliwa. A jednak, mimo trudności, udało nam się przygotować ponad 20 paczek dla najbardziej potrzebujących. Nieocenione wsparcie w tym przedsięwzięciu otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Łomża i Nadleśniczego, Pana Dariusza Godlewskiego, a także od współpracującego od wielu już lat z naszą parafią, sklepu Kaufland. Jak zwykle, ogromnej pomocy udzieliła Grupa Ratownicza "Nadzieja", z którą wspólnie od lat  organizujemy to oraz inne przedsięwzięcia. W miniony czwartek wspólnie przedstawiciele parafii i członkowie Grupy Ratowniczej „Nadzieja” dostarczyli paczki do domów osób potrzebującym. Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę piękną inicjatywę z serca dziękujemy. Bóg zapłać!
Nadzieja kończy się w Niebie... W Niebie pozostaje już tylko miłość...". 

Posłuchajmy kolejnej, ostatniej już rekolekcyjnej katechezy głoszonej przez ks. Łukasza Andrzejczyka

Co sprawia, że tak chętnie narzekamy, że nie mamy nadziei? Jak to zmienić?
Posłuchajmy ks. Łukasza Andrzejczyka, z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.

Drugi dzień naszych parafialnych rekolekcji internetowych "O nadziei, w czasie ludzkiej beznadziei...".Posłuchajmy ks. Łukasza Andrzejczyka.

Wartość tego daru jest wielka bez względu na to czy pochodzi od kobiety, czy mężczyzny; czy podarowała go krawcowa, ekspedientka, rolnik, sportowiec, nauczycielka, lekarz, ksiądz, czy ktokolwiek inny. Jednorazowo ofiarowane niecałe pół litra tego specyfiku może uratować życie nawet trzem osobom. Ten dar nie ma przynależności organizacyjnych czy politycznych przekonań ani wyborczych preferencji. W istocie, nie ma też ceny.

Sytuacja, z jaką wszyscy mierzymy się w ostatnim czasie sprawiła, że nasze parafialne rekolekcje wielkopostne musiały zostać odwołane, podobnie jak wiele innych wydarzeń. Podejmijmy jednak nasze duchowe ćwiczenia wraz z ks. Łukaszem Andrzejczykiem, który przez cztery najbliższe dni głosić będzie internetowe rekolekcje "O nadziei, w czasie ludzkiej beznadziei...". Zapraszamy!


W najbliższym czasie nasza parafialna gazetka "Nadzieja" ukazywać się będzie jedynie w wersji elektronicznej i dostępna będzie na stronie parafialnej i parafialnym FB. W tym trudnym czasie prosimy o udostępnianie jej rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Niech "Nadzieja" będzie z nami także wtedy, gdy tak trudno o nadzieję!

Gazetkę można przeczytać pod tym linkiem  lub pobrać tutaj.

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126