Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego uświetnił swym udziałem niedzielną sumę w kościele Krzyża Świętego. Po nabożeństwie artyści w mundurach zaśpiewali już regularny koncert, na którego program złożyły się pieśni religijne, wojskowe i patriotyczne, ukazujące dzieje Polski od średniowiecza do czasów współczesnych. – Dziękujemy za ten przepiękny koncert! – mówił ks. Andrzej Godlewski, podkreślając też ogromne zasługi w jego organizacji podpułkownika Ryszarda Matuszewskiego, kierownika Klubu Wojskowego.

Druga niedziela czerwca to już tradycyjnie od niemal 20 lat termin naszego parafialnego Festynu Rodzinnego. Tak było i w tym roku… 9 czerwca tysiące łomżan, nie tylko parafian parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży, bawiło się i ucztowało podczas dorocznego parafialnego święta. - To wielka radość, gdy widzę całe rodziny z mniejszymi i większymi dziećmi, które spędzają czas na beztroskiej zabawie. Były konkursy rodzinne, gry, zabawy… Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – i duży i mały – opowiada wyraźnie uradowany proboszcz parafii, ks. Andrzej Godlewski

Niedzielne, słoneczne przedpołudnie 9 czerwca 2019 roku to w parafii Krzyża Świętego w Łomży był czas „dopinania na ostatni guzik” techniczno-organizacyjnych przygotowań do Rodzinnego Festynu. Od dwunastu już lat w drugą niedzielę czerwca przeprowadzane są także kolejne edycje parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. Tym razem była to już 59. edycja tej akcji.

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r., parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży świętowała Dzień Dziecka. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbył się festyn dla najmłodszych. W kameralnej atmosferze, na dziedzińcu Centrum Katolickiego, dzieci cieszyły się mnóstwem rozrywek. Basen z piłeczkami, domek, w którym można się schować, stolik z kredkami i kartkami to nie wszystko, co zapewniło im dobrą zabawę – wśród kolorowych dekoracji wystąpił zespół Ulla Saxophone Trio. To dzięki niemu dzieci bawiły się przy wartościowej muzyce granej na żywo na instrumentach. Zespół włączył do zabawy także rodziców i opiekunów, którzy razem wyklaskiwali rytm, wydawali odpowiednie odgłosy i wykonywali wskazane gesty. Wszyscy mogli usłyszeć znane wiersze Jana Brzechwy przedstawione teatralnie, a dzieci włączyły się w odgrywanie scenek. Dodatkowo można było osłodzić sobie czas watą cukrową oraz lodami, na które dzieciaki otrzymały kupony od Księdza Proboszcza Andrzeja Godlewskiego. To niedzielne popołudnie z pewnością zapadnie w pamięć najmłodszym parafianom.

 • 1-1
 • 1-10
 • 1-12
 • 1-13
 • 1-15
 • 1-2
 • 1-24
 • 1-26
 • 1-31
 • 1-33
 • 1-34
 • 1-35
 • 1-36
 • 1-38
 • 1-39
 • 1-4
 • 1-40
 • 1-8
 • 1-9
IMG 0289W sobotę, 25 maja 2019 roku, w Łomży biskup Janusz Stepnowski wyświęcił w katedrze nowych kapłanów. Wśród nich naszego parafianina ks. Łukasza Brzostowskiego.

                        Cyrk zwykle "rozbijał się" w pobliżu bloku. Kilka dni widoczny był z okna; z zewnątrz tajemniczy; wewnątrz emocjonujący. Te akrobacje, te popisy zręcznościowe! Więc mały Łukasz postanowił: zostanie cyrkowcem, a mówiąc ładniej – artystą cyrkowym! Ale szybko przychodziła refleksja: jak to marzenie pogodzić z inną dziecięcą pasją: grą "w nogę". Cyrk przyjeżdżał i odjeżdżał, a mecze na blokowym podwórku odbywały się codziennie! Więc ostatecznie zdecydował: zostanie piłkarzem, a dokładniej bramkarzem, bo z sukcesami "całe życie" stał na bramce. Jednak z czasem podwórkowe rozgrywki zaczęły "się sypać". Powód: koledzy-piłkarze rozpoczęli służbę ministrancką w Kościele pw. Krzyża Świętego. Łukasz nie miał więc wyboru: by nie kopać piłki samotnie, poszedł za nimi. Był wtedy uczniem II klasy podstawówki (odtąd służbę ministranta pełnił aż do rozpoczęcia studiów seminaryjnych i wciąż nim się czuje). Od czasu do czasu koledzy żartowali: "Łukasz, ty na pewno zostaniesz księdzem". Śmiał się także, bo miał już nowe pomysły na przyszły zawód: będzie dziennikarzem lub prawnikiem (z kontynuacją swojej pasji fotografowania). Tymczasem wikariusz ks. Radosław Kubeł założył Grupę Ratowniczą. Łukasz został jednym z wolontariuszy. Nie przypuszczał, że ów kapłan, jego duchowy przewodnik, za jakiś czas powie: "Pięć lat ratowałeś ludzkie życie. Jeżeli czujesz, że Pan Bóg chce prowadzić cię drogą do kapłaństwa, po sześciu latach będziesz ratował ludzkie dusze".

ks. Andrzej Godlewski Ostatnie dni były wstrząsem chyba dla wszystkich nas. W filmie „Tylko nikomu nie mów” zetknęliśmy się z sytuacjami, które trudno w jakikolwiek sposób zrozumieć czy wyjaśnić i których - bez wątpienia - nie da się jakkolwiek usprawiedliwić.

To bez wątpienia czas bardzo trudny… Trudny dla nas wszystkich tworzących Chrystusowy kościół…

Jakże wymownie w tych dniach ostatnich wybrzmiewają słowa Jezusa Chrystusa w Ewangelii wg. św. Mateusza: „Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie” (Mt 18, 5-7)

Nasza parafia, wspólnie z Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja”, organizuje obóz wypoczynkowo – rekolekcyjny „Wakacje z Panem Bogiem” w Augustowie w dniach 23 czerwca – 1 lipca 2019 roku. Do udziału zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej. W programie obok wspólnej modlitwy i ra­dości spędzania ze sobą czasu przewidziano sporo atrakcji: wycieczki po Suwalszczyżnie i Augu­stowszczyźnie, rejs statkiem, kąpiele w jezio­rze, zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne, z pierwszej pomocy, gry terenowe, zajęcia z survivalu, samoobrony i pierwszej pomocy, spotkanie ze strażakami, wizyta u leśników i w straży granicznej. Doświadczona kadra opiekuńcza (nauczyciele, instruktorzy) zadba o to, aby dzieci, bez względu czy to ich pierwszy samodzielny wyjazd, czy już kolejny, czuły się dobrze i komfortowo w bezpiecznym środowisku.

Koszt: 880 zł. Karty zgłoszeniowe można odbierać i składać wypełnione od 6 maja w siedzibie stowarzyszenia Nadzieja – wejście do Centrum Katolickiego z głównego parkingu przed kościołem od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
W 2019 roku przypadają dziesiąte Spotkania Chórów. W związku z tym Cecyliada powraca do naszego kościoła. Pięć zespołów: Amici z MDK DŚT Łomża, Vox Humana z parafii katedralnej, Cantilena Domini z parafii oo. Kapucynów, Natalis Mariæ z Nowogrodu oraz nasz chór Spes Unica rozpoczęło w sobotę, 13 kwietnia 2019r., przygotowania do listopadowych uroczystości. Planujemy liturgię z udziałem 100 śpiewaków z pięciu chórów, a po niej widowisko muzyczne prezentujące wszystkie zespoły wraz z zaproszonymi artystami.

Galeria zdjęć

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126