Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii


Lista uczestników eliminacji miejskich XIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod Kapelusza” 2020, które odbędą się 22.02.2020r. o godzinie 1000 w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży ul. Zawadzka 55.


Trasa: Vimperk - Passau - Altötting - Landeck - Einsiedeln - Zurich - Genewa - La Salette -
Montgenevre - Oropa - Jezioro Maggiore - Isola Bella - Negrar - Werona - Novigrad na Dobri
termin: 15 - 23 lipca 2020 r. /9 dni - autokarem/

W niedzielę, 19 stycznia 2020 r., po Mszy św dla dzieci Grupa Teatralna Bez Nazwy przedstawiła spektakl lalkowy pt. Jasełkowa łezka -humoreska. 

Jest to pełna humoru opowieść o dzieciach, które chciały pobawić się w jasełka, o Bożym Narodzeniu i niezwykłym kocie, który przemienił się na lepsze i przyrzekł całemu światu kochać myszy. Młodzi lalkarze sprawnie poradzili sobie za parawanem, choć z powodu niewielkiej przestrzeni nie było to proste. Oprócz postaci lalkowych pojawili mali aktorzy w żywym planie. Przed parawanem świetnie zabawiały najmłodszą publiczność trzy myszki i kot.  W role Trzech Króli zmierzających do Betlejem wcieliły się "absolwentki " naszej grupy : Nikola i Julka, a w roli trzeciego króla zadebiutował nasz wikariusz, ks. Jakub.

Cieszy fakt, iż tak wiele dzieci z rodzinami pozostało w kościele, aby wspólnie jeszcze raz przeżyć Boże Narodzenie.

Dziękujemy!


  • 04.v1
  • 330033.v1
  • 333034.v1
  • 3434.v1
  • 4.v1
  • 490393.v1
  • 4940443499.v1
Bp Stanisław Stefanek

Kilkaset osób śpiewało kolędy z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w kościele Krzyża Świętego. Najpierw podczas artystycznej oprawy mszy świętej, później podczas koncertu „Pokój światu, ludziom radość”. – Aż serce się raduje, jak oni tak pięknie śpiewają! – mówi o czworgu solistów jedna z uczestniczek koncertu. Artyści w mundurach wykonali nie tylko tradycyjny repertuar kolędowy, ale też dawne kolędy w nowoczesnych, opracowaniach oraz nowsze piosenki świąteczne, które również oczarowały słuchaczy.


Setki wiernych z trzech łomżyńskich parafii: pw. Bożego Ciała, Krzyża Świetego i św. Andrzeja Boboli wzięły udział w kolejnym już Orszaky Trzech Króli, który przemaszerował ulicami naszego miasta. Tradycyjny pokłon Dzieciatku królowie oddali w "stajence" urządzonej na Skateparku. To piękny przykład przywiązania do wiary i jej publicznego zamanifestowania

Finansowego wsparcia w organizacji tego przedsięwzięcia udzielił Urząd Miasta Łomży, Gmina Łomża oraz Starostwo Powiatowe.

Wszystkich zapraszamy już dzisiaj na kolejny Orszak, który odbędzie się 6 stycznia 2021 roku.

Koncert kolędowy w kościele Krzyża Świętego zakończył obchody tegorocznego święta Trzech Króli w Łomży. Zaśpiewały połączone składy scholi dziecięcej Promyk Nadziei oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, były występy solistów, a akompaniował im zespół saksofonowy z PSM, uczniowie prowadzącej koncert Urszuli Gosk. Poza najsłynniejszymi kolędami w nowych, efektownych aranżacjach zabrzmiały też utwory z premierowymi tekstami. Część z nich oraz scenariusz koncertu napisała Bogumiła Wierzchowska-Gosk, wciąż bardzo aktywna mimo ciężkiej choroby. – Pisałam to wzrokiem, za pomocą cyber-oka, specjalnej przystawki do laptopa! – mówi Bogumiła Wierzchowska-Gosk, ciesząc się, że koncert był bardzo udany i było na nim dużo ludzi. 

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126