Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
23 listopada 2019r. w naszej parafii wspominaliśmy świętą Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Nasz parafialny chór Spes Unica gościł śpiewaków z Nowogrodu chór Natalis Mariae pod dyrekcją Dariusza Stepnowskiego, chór Cantilena Domini z parafii Matki Bożej Bolesnej u O.O. Kapucynów w Łomży pod kierownictwem siostry Elżbiety Pielak oraz chór kameralny Amici z MDK DŚT w Łomży pod czujnym okiem Anny Kurowskiej.W niedzielę, 17 listopada, naszą parafię nawiedziła figura Matki Bożej Królowej Ucieczki. Inauguracja peregrynacji figury Maryi we wspólnocie Ruchu Gloriosa Trinita odbyła się na uroczystej Mszy Świętej o godz. 19.00.

Pierwszy numer był w niedzielę 22 września 1996 roku. W niedzielę 17 listopada 2019 roku będzie numer 1000. „Nadzieja”, gazetka wydawana przez parafię Krzyża Świętego w Łomży, to pierwsza i najdłużej ukazująca się gazetka parafialna w Diecezji Łomżyńskiej. - Tysięczne wydanie „Nadziei” jest niewątpliwie jakimś sukcesem i okazją do choćby urodzinowego torciku – mówi ksiądz proboszcz Andrzej Godlewski.

11. listopada 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. W 101.
rocznicę tych wydarzeń miliony Polaków spotkało się w miejscach pamięci, aby podziękować Bogu i
bohaterom tamtych czasów za dar upragnionej wolności. My także tego dnia, po Mszy św.
sprawowanej o godz. 9.00 w intencji naszej Ojczyzny, spotkaliśmy się przed miejscem pamięci.

„Pieśni radością Królowi wielkiemu śpiewajcie…” tymi słowami pieśni „Canticorum iubilo”, do muzyki Georga Fredricha Handela, rozpoczną się jubileuszowe X Spotkania Chóralne „Cecyliada 2019”. To, organizowane co roku w święto św. Cecylii – patronki chórzystów, lutników, muzyków i organistów – muzyczne wydarzenie zgromadzi tym razem pięć lokalnych chórów: „Cantilena Domini” z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Łomży, pod dyrekcją s. Elzbiety Pielak; dyrygowany przez Dariusza Stepnowskiego chór „Natalis Mariae” z parafii Narodzenia NMP w Nowogrodzie; zespól wokalny „Amici” z MDK-DŚT, pod dyrekcją Anny Kurowskiej, chór katedralny „Vox Humana” prowadzony przez Roberta Kuleszę oraz gospodarza tegorocznej „Cecyliady” – nasz parafialny chor „Spes Unica” dowodzony przez Katarzynę Szmitko.

Błogosławiona Hanna Chrzanowska – pielęgniarka – to nowa mieszkanka rodzinnego domu
naszej wspólnoty parafialnej. 13 października 2019 roku do świątyni Krzyża Świętego w Łomży
zostały uroczyście wprowadzone relikwie Błogosławionej, żyjącej w latach 1902 – 1973.
Jej życiorys starczyłby na obdzielenie nim kilku osób.

W sobotni wieczór, 28 września 2019 roku, po raz pierwszy odbył się w naszej parafii „Wieczór dla chcących kochać bardziej”. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, a głównymi gośćmi wieczoru byli Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia – ewangelizatorzy, rodzice trójki dzieci, prowadzący na YouTube popularny kanał pn. „Początek wieczności”.

W minioną sobotę, 21 września w Brasilii – stolicy Brazylii – ofiarą brutalnego zabójstwa padł polski ksiądz. To pochodzący z Diecezji Łomżyńskiej kapłan, 71-letni ks. Kazimierz Wojno. „Ta wstrząsająca wiadomość zastała mnie w Baku – mówi w telefonicznej rozmowie proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży, ks. Andrzej Godlewski. - Tutaj, wraz z grupą pielgrzymów, przemierzam azerbejdżańską ziemię, poznając kraj, do którego chrześcijaństwo dotarło w pierwszych latach naszej ery, jeszcze w czasach apostołów Jezusa.

Od 12 do 14 września br. przeżyliśmy w naszej parafii niezwykłe chwile związane z odpustem parafialnym. Jak co roku przypada on na 14 dzień września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest symbolem naszej wiary, ale też symbolem trosk życia codziennego, które musimy podejmować dnia każdego biorąc na swoje ramiona krzyż codziennych obowiązków życia.

Czcigodni Kapłani, Drodzy Wierni!

Przed dwoma laty, w modlitwie różańcowej na granicach Polski zgromadziły się rzesze naszych rodaków, aby błagać Boga o miłosierdzie dla naszej Ojczyzny i świata. Dziś, kiedy obserwujemy coraz więcej sytuacji zagrażających naszej wierze i Kościołowi, chcemy na nowo stanąć do wspólnej modlitwy. Szerzące się antychrześcijańskie ideologie, publiczne bluźnierstwa, napaści na kościoły i kapłanów, znieważanie obrazów Matki Bożej i wizerunków Świętych, domagają się ze strony wiernych podjęcia duchowego dzieła pokuty i moralnej odnowy. Musimy na nowo jako Polska stanąć pod Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa.

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126