Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Nadchodzące Boże Narodzenie powoduje, że rzadziej mówimy już o obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W parafii Krzyża Świętego w Łomży, w ramach cyklicznie prowadzonej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” na 16 grudnia br. zaplanowano jeszcze jeden akcent obchodów tej jakże ważnej rocznicy.

W sobotę w dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny nastąpił długo oczekiwany moment - postawienie ikony przed ołtarzem w świątyni. Tyle emocji, wysiłku, czasami zwątpienia w swoje możliwości, a na koniec radości z tworzenia ikony - obrazu Jezusa Chrystusa, Matki Bożej, Archaniołów, Świętych.

20181206 171021Przeżywaliśmy zabawę mikołajkową w Centrum Katolickim przy Parafii Krzyża Świętego. Dzieci wypełniły radością i uśmiechem Dom św. Mikołaja, którym stało się nasze Centrum.

W czwartek 6 grudnia od godziny 15.00 Święty Mikołaj zaprasza dzieci z opiekunami do Centrum Katolickiego do „Domu Świętego Mikołaja”

  • 20181202_112555
  • 20181202_112601
  • 20181202_112659
  • 20181202_113148
  • 20181202_113150
Picture 00014Dnia 15 listopada kilkunastu osobowa grupa naszych parafian wraz z Księdzem Proboszczem wyruszyła na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Dla większości ten siedmiodniowy wyjazd był to pielgrzymką życia. Dzięki kierownictwu i prowadzeniu duchowemu o. Dariusza Sambora i o. Waldemara Grubki mogliśmy przeżyć ten czas w pełnej duchowości i przejść śladami Jezusa Chrystusa.

Ojczyzna...
– Ile treści ma w sobie to jedno proste słowo?
– Wiara, historia, tradycja, ojczysty język, piękno zakątków dzieciństwa, ciepło rodzinnego domu z bochnem chleba na stole, bezpieczeństwo ojcowskich ramion i blask uśmiechniętych matczynych oczu.
– Ile miłości, ile nadziei, ile łez?
– Wytęskniona, wyśniona, wymodlona... Polska!

Korowód Świętych, którzy wygrali swe życie to odpowiedź wiernych parafii Krzyża św. i Bożego Ciała na niefortunne propagowanie pogańskiego święta śmierci, ciemności i zła. W ostatni październikowy wieczór po Mszy św., niosąc relikwie naszych świętych patronow, wraz z ks. Biskupem Tadeuszem wyszliśmy na ulice naszego miasta, by jeszcze raz pokazać, że tak jak oni kochamy życie, światło i dobro. Rozśpiewana i przebrana procesja zakończyła się modlitwą uwielbienia i prośby, byśmy też pozwalali Bogu wygrywać nasze życie idąc drogą świętości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Korowodu i zapraszamy już za rok . 

Paryż - Mont Saint Michel - Lisieux 

Trasa: Warszawa - Paryż - Ars-sur-Formans - Paray-le-Monial - Nevers - Orleans - Zamek Amboise - 

Tours - Pontmain - Mont Saint Michel - Lisieux - Deauville - Paryż - Warszawa

Wezwanie „Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje” ciągle rozbrzmiewają jako zachęta do modlitwy o powołania. Aby odkryć powołanie jakim Bóg wzywa do swojej służby potrzeba wspólnej modlitwy i prośby o światło Ducha Świętego. Potrzeba też towarzyszenia ludziom młodym i cierpliwego rozeznawania do czego wzywa Bóg. Niech młodym nie zabraknie odwagi, aby na głos powołania odpowiedzieć.

Wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając zmienia życie ich oraz swojeTo, co robi, ma wielki sens. Bez Wolontariuszy dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI nie będą miały indywidualnych zajęć i nie nauczą się wygrywać. Wolontariusze mają moc, by uwalniać ludzi w potrzebie z zaklętego kręgu biedy, trudności, niemocy. Owocem ich pracy są pozytywne zmiany w ich lokalnych ojczyznach.

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126