Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
ks marek dziewieckiNa spotkania rekolekcyjne zaprasza ks. Marek Dziewiecki, znany w Polsce ekspert z dziedziny wychowania do życia w rodzinie, psychologii wychowawczej, profilaktyki uzależnień. Mieliśmy okazję gościć księdza Marka już w naszej parafii i dlatego tymbardziej witamy go u progu tegorocznych rekolekcji.

rados22Kamila Wojtkielewicz z Białegostoku zdobyła Grand Prix XII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Sukces 18-letniej licealistce zapewnił autorski monolog „Szczera rozmowa”. Jury pod przewodnictwem prof. Jana Zdziarskiego doceniło też trzy śpiewające reprezentantki Łomży: wyróżniono Urszulę Sulkowską oraz Wiktorię Perzanowską, a Laura Narolewska zajęła III miejsce, wykonując filmowy przebój „Kto tak ładnie kradnie”. Był to trzeci sukces z rzędu w konkursie, robiącej coraz większe postępy, utalentowanej podopiecznej Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej.

  • podziekowanie

Na początku lutego naszą parafię odwiedziły Siostry Benedyktynki z ukraińskiej delegatury tego Zgromadzenia. Zwróciły się wówczas z prośbą o wsparcie dzieł prowadzonych przez nie w tamtym kraju, przedstawiając trudną sytuację mieszkających tam katolików. Opowiadały o niezwykle dramatycznym położeniu dzieci zamieszkujących tereny objęte  wojną. 

170304084533Lista uczestników XII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod Kapelusza” – Łomża 2018, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu. Przesłuchania odbędą się 10 marca 2018r.o godz. 10.00 w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży ul. Zawadzka 55.

radosc 2PROGRAM XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO IM. HANKI BIELICKIEJ „ RADOŚĆ SPOD KAPELUSZA” ŁOMŻA 2018R.

170304090536Można już nadsyłać zgłoszenia do 12. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Organizowany przez parafię Krzyża Świętego w Łomży konkurs jest jedyną tego typu imprezą w kraju, będąc nie tylko hołdem dla niezapomnianej Hanki Bielickiej, ale też szansą na pokazanie się dla śpiewającej i deklamującej, utalentowanej młodzieży. – Zapraszamy do udziału, bo będzie o co walczyć – mówi jedna z organizatorek Alicja Żelazna. – Mamy nadzieję, że w tym roku również uda się stworzyć ten niesamowity klimat naszego konkursu, a do tego będzie sporo radości!

jaselka1Dziecięca grupa teatralna „Bez nazwy” z Centrum Katolickiego im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego przygotowała przedstawienie jasełkowe „Ach! Co za noc!”. Zainteresowanie lalkowym spektaklem z wartką akcją, piosenkami i urozmaiconą muzyką było tak duże, że przez trzy dni zaprezentowano go na scenie Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich aż osiem razy. – Wątek biblijny odgrywa tu główną rolę – mówi opiekunka teatru Alicja Żelazna. – Autor scenariusza Adam Szafraniec stara się też jednak rozbawić i zaciekawić dzieci, sprawić, żeby wyniosły z tego spektaklu i nauczyły się jak najwięcej!

Konkurs Bielicka plakat 2018 eliminacjeXII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej
„ Radość spod Kapelusza” Łomża 10.03.2018r.

Organizator Konkursu Centrum Katolickie im Papieża Jana Pawła II w Łomży zaprasza młodzież do udziału w prezentacjach konkursowych utalentowanych solistów kochających teatr i estradę. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w dwóch kategoriach: wiersz, monolog lub piosenka aktorska.
W konkursie biorą udział soliści z poszczególnych kategorii zgłoszeni przez szkołę, dom kultury lub opiekunów. Konkurs organizowany jest w miejscu gdzie znajduje się Salonik Pani Hanki Bielickiej – znakomitej artystki, która często gościła w Łomży i z nią była związana przez całe życie. Termin konkursu zawsze związany jest z rocznicą śmierci Pani Hanki. W roku 2015 obchodziliśmy setną rocznicę urodzin artystki.

Patronami Konkursu są: Biskupi Łomżyńscy, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski oraz Prezydent Miasta Łomża .

Uczestnicy wraz z opiekunami korzystają nieodpłatnie z noclegów (spoza województwa podlaskiego) i wyżywienia. Prezentacje oceniać będzie profesjonalne jury  w skład, którego wchodzą aktorzy, nauczyciel akademicki Akademii Teatralnej w Warszawie oraz muzycy. Uczestnicy walczyć będą o nagrodę Grand Prix oraz miejsca w poszczególnych kategoriach. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

REGULAMIN KONKURSU 2018

ORGANIZATOR KONKURSU


Parafia Rzymskokatolicka pw. Krzyża Świętego ul. Zawadzka 55, 18 - 400 Łomża

PATRONAT HONOROWY
Biskup Diecezji Łomżyńskiej
Marszałek Województwa Podlaskiego
Wojewoda Podlaski
Prezydent Miasta Łomży

WSPÓŁORGANIZATORZY
Prezydent Miasta Łomży
SM MLEKOVITA
Zespół Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
Centrum Kultury w Łomży

TERMIN KONKURSU
Eliminacje Powiatowe tylko dla uczniów szkół powiatu łomżyńskiego  odbędą się 03.03.2018r.o godz. 10.00 w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży.
Konkurs Bielicka plakat 2018 final


Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej odbędzie się w dniach 10.03.2018r w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży ( szczegółowy plan przesłuchań i pobytu uczestników opublikujemy 05.03.2018r na stronie www.krzyz.lomza.pl

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W KONKURSIE JEST NADESŁANIE  DO DNIA 03.03.2018r. KARTY ZGŁOSZENIA DLA UCZESTNIKÓW SPOZA POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO. UCZESTNICY Z POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO NADSYŁAJĄ ZGŁOSZENIA DO DN.25.02.2018r

WARUNKI UCZESTNICTWA
Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod Kapelusza” adresowany jest do solistów i odbywa się w dwóch kategoriach :

1) Monolog, wiersz

2) Piosenka kabaretowa         

UWAGA: Uczestnik może zgłosić swój udział tylko do jednej kategorii Każdy wykonawca prezentuje tylko jeden utwór. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dobór utworu  odpowiedni do wieku wykonawcy oraz na  jego walory artystyczne.

- Konkurs jest ogólnopolskim przeglądem, w którym uczestniczyć mogą: uczniowie klas siódmych, drugich   i trzecich klas gimnazjalnych oraz szkół średnich reprezentujący szkołę , ośrodek kultury czy zgłaszający się indywidualnie.

- Udział w konkursie mogą zgłaszać również Polacy mieszkający poza granicą.
- Reprezentanci szkól i instytucji kultury powiatu łomżyńskiego wezmą udział w eliminacjach powiatowych z których wyłonieni zostaną laureaci do przesłuchań ogólnopolskich.
- W wyznaczonych przez organizatora terminach należy nadesłać zgłoszenia uczestników wraz z dokładnymi informacjami
- W karcie zgłoszenia należy wyszczególnić w rubryce uwagi ilość osób towarzyszących uczestnikowi tzn. przyjazd opiekuna czy akompaniatora
- Czas trwania prezentacji nie może przekraczać 7 minut.
- Uczestnicy korzystający z podkładów muzycznych mają nadesłać materiał muzyczny na adres muzykanakonkurs@gmail.com z tytułem i nazwiskiem wykonawcy.
Rada Programowa konkursu zakwalifikuje do przesłuchań ogólnopolskich 40 uczestników.


O uczestnictwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. O wynikach kwalifikacji do konkursu powiadomimy pocztą elektroniczną lub telefonicznie .

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ UCZESTNIKOM:

- Uczestnicy konkursu przyjeżdżają na koszt własny.
- Podczas trwania konkursu uczestnicy korzystają z posiłków nieodpłatnie. Noclegi tylko dla uczestników spoza województwa podlaskiego.
- Możliwość konsultacji z jurorami, spotkania warsztatowe


JURY I NAGRODY
Przegląd ma formę konkursu. Prezentacje oceniać będzie jury powołane przez Dyrektora Konkursu. Przewidziane są nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii oraz nagroda Grand Prix: kapelusz autorstwa Pani Teresy Adamowskiej.

Jury ma prawo do dowolnego podziału nagród pieniężnych. Organizatorzy dopuszczają także możliwość przyznania dodatkowych nagród pozaregulaminowych ufundowanych przez instytucje, stowarzyszenia oraz sponsorów.

Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej otrzymają pamiątkowe dyplomy.


ZOBOWIĄZANIA UCZESTNIKÓW KONKURSU
Osoby uczestniczące w Konkursie zobowiązuje się do wyrażenia zgody na dokonanie przez organizatorów i telewizję rejestracji fragmentów prezentowanych tekstów, zgody na bezpłatne zamieszczenie w prasie i publikacjach konkursowych materiałów informacyjnych Zgoda zamieszczona będzie na karcie zgłoszenia..

ZGŁOSZENIA
Parafia Rzymskokatolicka pw. Krzyża Świętego ul. Zawadzka 55, 18 - 400 Łomża lub pocztą elektroniczną   bgosk@vp.pl

Kontakt telefoniczny i informacje:

www..krzyz.lomza.pl Fan Page Konkurs Bielicka;                                                                
Facebook Bogumiła Gosk (Konkursbielicka)

Andrzej Gosk 502 472 541                                    
Alicja Żelazna 602 510 915Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

sinof4Koncert Studia Wokalnego eMDeK w kościele pw Krzyża Świętego zakończył tegoroczne obchody święta Trzech Króli w Łomży. Młodzi wokaliści pod kierunkiem Magdy Sinoff, w tym grupa Kidsy z zaledwie 4-letnią Helenką Puławską, pięknie zaśpiewali tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe – nierzadko ze wsparciem licznej publiczności. – Od lat organizujemy takie rodzinne kolędowanie – mówi ks. proboszcz Andrzej Godlewski. – Kiedyś tradycją w rodzinach było śpiewanie kolęd, szczególnie jak nie było telewizji. To było coś pięknego i tworząc parafię postanowiliśmy tę tradycję przywrócić!

orszak2018
Już po raz szósty ulicami Łomży przeszły trzy orszaki prowadzone przez trzech króli, którzy w zaimprowizowanej stajence oddali symboliczny pokłon Nowonarodzonemu. W tym roku Orszak Trzech Króli nawiązał również do obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.

Kilka tysięcy łomżyniaków przeszło ulicami Łomży pod przewodnictwem Kacpra, Melchiora i Baltazara - uznanych przez tradycję chrześcijańską za mędrców-magów, którzy w nowonarodzonym Jezusie rozpoznali Syna Bożego. Orszak Trzech Króli zakończył się już kolejny rok z rzędu na skateparku, gdzie z trzech parafii dotarli Trzej Królowie i w zaimprowizowanej na scenie stajence oddali symboliczny hołd Dzieciątku Jezus, a później nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd.

Odgrywane w tym roku podczas Orszaku scenki nawiązywały m.in. do 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Pojawiły się postaci św. Andrzeja Boboi, św. Wawrzyńca, czy św. Brunona z Kwerfurtu, a także księcia mazowieckiego Janusza I, który obok trzech króli również oddał pokłon Dzieciątku.

źródło: www.mylomza.pl
fotogaleria: http://mylomza.pl/home/lomza/item/16630-trzej-kr%C3%B3lowie-ze-swoimi-orszakami-w-%C5%82om%C5%BCy-foto.html
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126