Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Korowód Świętych, którzy wygrali swe życie to odpowiedź wiernych parafii Krzyża św. i Bożego Ciała na niefortunne propagowanie pogańskiego święta śmierci, ciemności i zła. W ostatni październikowy wieczór po Mszy św., niosąc relikwie naszych świętych patronow, wraz z ks. Biskupem Tadeuszem wyszliśmy na ulice naszego miasta, by jeszcze raz pokazać, że tak jak oni kochamy życie, światło i dobro. Rozśpiewana i przebrana procesja zakończyła się modlitwą uwielbienia i prośby, byśmy też pozwalali Bogu wygrywać nasze życie idąc drogą świętości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Korowodu i zapraszamy już za rok . 

Paryż - Mont Saint Michel - Lisieux 

Trasa: Warszawa - Paryż - Ars-sur-Formans - Paray-le-Monial - Nevers - Orleans - Zamek Amboise - 

Tours - Pontmain - Mont Saint Michel - Lisieux - Deauville - Paryż - Warszawa

Wezwanie „Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje” ciągle rozbrzmiewają jako zachęta do modlitwy o powołania. Aby odkryć powołanie jakim Bóg wzywa do swojej służby potrzeba wspólnej modlitwy i prośby o światło Ducha Świętego. Potrzeba też towarzyszenia ludziom młodym i cierpliwego rozeznawania do czego wzywa Bóg. Niech młodym nie zabraknie odwagi, aby na głos powołania odpowiedzieć.

Wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając zmienia życie ich oraz swojeTo, co robi, ma wielki sens. Bez Wolontariuszy dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI nie będą miały indywidualnych zajęć i nie nauczą się wygrywać. Wolontariusze mają moc, by uwalniać ludzi w potrzebie z zaklętego kręgu biedy, trudności, niemocy. Owocem ich pracy są pozytywne zmiany w ich lokalnych ojczyznach.

IMG 2261W minioną niedzielę, 21 października 2018 roku, gdy w całej Polsce odbywały się wybory samorządowe, w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego w Łomży przeprowadzona została 55. edycja akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”.

“Szkoda, że już musimy wracać” takimi słowami skończył się nasz sobotni parafialny wyjazd młodzieży na Stadion Młodych do Warszawy. Uroczysta Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi, konferencje, świadectwa, dużo dobrej muzyki i towarzystwo przyjaciół sprawiły, że, pomimo późnej pory, miało się ochotę na więcej ;-)

barok1Słynna orkiestra kameralna Capella Bydgostiensis zagrała po raz pierwszy w Łomży. Cenieni na całym świecie bydgoscy kameraliści uświetnili swym koncertem tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica. W kościele Krzyża Świętego wykonali pod dyrekcją Macieja Wierzchonia przede wszystkim utwory barokowych mistrzów. W roli solistów zaprezentowali się sopranistka Katarzyna Jaracz i trębacz Tomasz Gluska, oczarowując licznych słuchaczy choćby ariami koncertującymi Jerzego Fryderyka Haendla.

Miniony weekend stał mocno pod znakiem przebudowywania swojej relacji z Bogiem i człowiekiem dla uczestników kursu ewangelizacyjnego Nowe Życie w naszej parafii. Zaledwie trzy dni, 5-7 października wystarczyły by na nowo odkryć Boga, siebie i drugiego człowieka w relacji do siebie. Podejmowaliśmy podstawowe prawdy życia chrześcijańskiego: miłości Boga, mojego grzechu, nawrócenia i panowania Jezusa.

Co to jest randka małżeńska?

To spotkanie składające się z siedmiu sesji – spotkań małżeńskich przebiegających w wyjątkowej atmosferze. Pary siadają przy pięknie nakrytych, dwuosobowych stolikach, przy których serwowany jest im słodki poczęstunek. Spotkaniu towarzyszy nastrojowa muzyka. Następnie uczestnikom prezentowany jest wykład zawierający cenne dla małżonków treści. W jego trakcie uczestnicy spotkania wykonują ćwiczenia w parach. Na Randce małżeńskiej nie ma pracy w grupach. Z pewnością nie zostaniesz tu poproszony o dzielenie się swoimi doświadczeniami z małżeńskiego życia z kimkolwiek. Rozmowy w czasie Randki toczą się wyłącznie pomiędzy małżonkami.

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126