Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
16 września 2018
24 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 
1.      W minionym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii nabożeństwo eucharystyczne. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeżycie tych dni. Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za udział w czwartkowej drodze krzyżowej ulicami naszej parafii oraz za wspólną modlitwę w dniu odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego.

2.      Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Prze­kazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracow­nikach mass mediów. Cieszymy się, że dziś możemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ks. kan. Andrzeja Dębskiego prowadzącego w TVP Białystok program „Pod Twoją Obronę”. Bóg Zapłać za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

3.      17 września, przypada kolejna rocznica na­paści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w in­nych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, którą odprawi ks. Bp Tadeusz Bronakowski. Następnie, w Miejscu Pamięci przy Centrum Katolickim zostanie złożona ziemia z miejsca katastrofy gibraltarskiej, w której w 1945 roku zginął gen. Władysław Sikorski – ówczesny premier RP oraz waleczny Wódz Polskich Sił Zbrojnych i ziemia z Kwatery „Ł” /Łączki/ Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie, gdzie w latach 1945 – 1956 potajemnie grzebano ciała pomordowanych przez organy Bezpieczeństwa Publicznego.

4.      We wtorek w sposób szczególny zachęcamy mło­dzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki.

5.      W najbliższą sobotę 22 września organizujemy w naszej parafii turniej piłkarzyków ręcznych dla dzieci ze szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy do Centrum Katolickiego wszystkich młodych miłośników dobrej zabawy. Początek o godzinie 10.00. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody oraz słodkości dla wszystkich uczestników

6.      Z okazji inauguracji nowego roku formacji Ruchu Rodzin Nazaretańskich zapraszamy 29 września, na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Rostkowa, miejsca narodzin i sanktuarium św. Stanisława Kostki. Do uczestnictwa zapraszamy zwłaszcza rodziców, będzie to okazja by przez wstawiennictwo Patrona Młodzieży zawierzyć Bogu swoje dzieci. Zapisy i informacje u ks. Wojciecha i na plakatach.

7.      Z okazji Roku Młodzieży nasza parafia organizuje w sobotę 6 października wyjazd do Warszawy na spotkanie młodych z całej Polski: „Stadion Młodych-Włącz Pełnię Wiary”. Koszt 40 zł. Informacje i zapisy u ks. Wojciecha.

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9.      Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na prace przy kościele.

10.   W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży

11.   Przed kościołem prowadzona jest kwesta na pokrycie kosztów operacji Kamila z Ratowa Piotrowa. Z prośbą o zbiórkę na ten cel wystąpił proboszcz parafii w Śniadowie. Zachęcamy do wsparcia potrzebujących.

12.   W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

Śp. Józef Jabłoński – lat 90,

Śp. Danuta Kalicka – lat 58,
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


13.   Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie da­wać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wy­maga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo. Niech Boże błogosławieństwo nam w tym pomoże.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126