Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
11 marca 2018
4 niedziela Wielkiego Postu B

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.     Wczoraj w naszym Centrum Katolickim odbył się już po raz dwunasty Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy imienia Hanki Bielickiej. Dziękujemy osobom, które włączyły się w przeprowadzenie tego wydarzenia, a także fundatorom nagród. W szczególny sposób podziękowania składamy Urzędowi Miasta Łomży za wsparcie finansowe.

2.     Dziś gościmy w naszej parafii siostrę Gabrielę Chodzińską – dominikankę, misjonarkę, która wiele lat pełniła swą posługę w Boliwii. Zachęcamy do nabycia książki, którą przywiozła siostra i wsparcia misyjnego dzieła kościoła.

3.     W niedzielę za tydzień rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do odbycia podczas rekolekcji spowiedzi, po której odbieramy od spowiednika pamiątkę sakramentu pokuty. Przypominamy, że pamiątka odbytej spowiedzi wielkanocnej jest koniecznym dokumentem, który należy okazać przy załatwianiu spraw w kancelarii parafialnej, takich jak zaświadczenie o dopuszczeniu do godności ojca / matki chrzestnej, świadka bierzmowania czy do sakramentu małżeństwa.

4.     Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 Stowarzyszenie „ Dlatego Warto”, które wspiera osoby niepełnosprawne organizuje kiermasz palm i stroików wielkanocnych. Dochód ze sprzedanych prac przeznaczony jest na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

5.     Jednym ze znaków naszej ofiarnej gotowości wielkopostnej niech będzie udział w akcji „Oddaj krew z Chrystusem”, którą będziemy przeżywać w przyszła niedzielę. Zapraszamy krwiodawców do Centrum Katolickiego w niedzielę od godz. 8.30 do 13.00. Krwiodawców prosimy o zabranie dowodu osobistego.

6.     Trwa okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa: Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 17.00, zaś Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o godz. 12.00 i w środy po Mszy o godz. 18.00.

7.     W każdy wtorek w godz. od 17.00 do 19.00 nasi parafianie mogą w Centrum Katolickim uzyskać kompetentną pomoc w wypełnieniu zeznania podatkowego. Zachęcamy przy tej okazji do przekazywania jednego procentu podatku na Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja”, które działa przy naszej parafii.


8.     W dniach 24 – 25 marca odbędzie się w Łomży diecezjalna edycja Światowych Dni Młodzieży. Naszych parafian prosimy o przenocowanie przybyłej na to wydarzenie młodzieży. Chętne osoby prosimy o zapisywanie adresów w kancelarii i zakrystii.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na prace wykończeniowe w naszym kościele. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świecę – paschalik, którą rozprowadzają wolontariusze Grupy Ratowniczej. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele Caritas w naszej diecezji i parafii, a sama świeca niech trafi na stoły wielkanocnego śniadania w naszych rodzinach.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126