Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
17 marca 2019

2 niedziela Wielkiego Postu C

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.     Bóg zapłać ks. Tadeuszowi Popiołek ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Pallotyni pracującego w Wenezueli za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Zachęcamy do wsparcia jego apostolskiej posługi w tak dalekim kraju. Z ks. Tadeuszem spotkać się będzie można przed kościołem.

2.     Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 17.00, a Gorzkie Żale w środy po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00. Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.     Członków Bractwa świętego Michała Archanioła zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj, o godzinie 16.00 w bibliotece Centrum Katolickiego.

4.     Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza zainteresowanych pogłębieniem więzi z Bogiem na weekendowe rekolekcje wielkopostne do Hodyszewa w dniach 22 – 24 marca. Temat rekolekcji: „Powrót do źródeł”. Informacje i zapisy u ks. Wojciecha.

5.     Wspólnota Domowego Kościoła w naszej parafii zaprasza na kurs dla rodziców nastolatków. Jest to seria pięciu spotkań, które mają na celu pomóc rodzicom w odpowiednim wychowaniu dzieci. Kurs rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 19.00 w Centrum Katolickim. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz u księdza Łukasza.

6.     Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży, które w tym roku będą miały miejsce w Ostrowi Mazowieckiej w dniach 13 – 14 kwietnia. Wyjazd w sobotę rano, powrót w niedzielę wieczorem. W programie spotkania modlitewne, koncerty, katechezy. Uczestnicy będą mieli zagwarantowany nocleg u rodzin. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

7.     Parafia Bożego Ciała zaprasza na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Violi Brzezińskiej. Koncert odbędzie się w kościele Bożego Ciała przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00.

8.     Wspólnota Theoforos organizuje akcję „list do więźnia – więźniów pocieszać”.                  O szczegółach tej akcji możemy dowiedzieć się z komunikatu wyłożonego na stoliku przy wyjściu z kościoła,

9.     W niedzielę 24 marca za tydzień obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Tego dnia na Placu Zamkowym w Warszawie o godz. 13.30 odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Szczegóły na plakacie przed kościołem. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

10.           Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Łomżyńskiej zaprasza pracowników naukowych, wykładowców i studentów do udziału w wielkopostnych dniach skupienia. Dla pracowników naukowych odbędzie się 27 marca a dla studentów 28 marca. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

11.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zakończyliśmy pierwszy etap remontu schodów na chór. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Sebastiana Hojdeczko za sprawne i fachowe poprowadzenie tych prac.

12.           Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na prace wykończeniowe trwające w świątyni i jej otoczeniu.


13.           W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:                

Janina Dardzińska, lat 85

Krystyna Wąsiewska, lat 70

Zbigniew Kowalewski, lat 76

     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126