Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
13 stycznia 2019

Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.     Tydzień temu odbył się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom oraz uczestnikom tego wydarzenia religijnego. Władzom miasta, powiatu i gminy dziękujemy za wsparcie finansowe. Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie.

2.     Dzisiejsza niedziela to uroczystość chrztu Pana Jezusa. Niech odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, którego dokonaliśmy po kazaniu i pokropienie wodą święconą przypominają nam o godności dziecka Bożego oraz o obowiązkach z tego wynikających. Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka czas Bożego Narodzenia. Od jutra będziemy trwali w liturgicznym okresie zwykłym.

3.     Również dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 z oprawą artystyczną oraz koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

4.     Na tę Mszę św. w ramach spotkań kolędowych zapraszamy Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców z Łomży.

5.     Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z parafialnym chorem Spes Unica oraz chórem Szkoły Podstawowej nr 7.

6.     W niedzielę, 20 stycznia, w naszym kościele gościć będziemy Joannę Jurkiewicz, która podzieli się krótkim świadectwem oraz zaprezentuje swoją książkę pt. "Zwiastunowi z Gór - Pierwsza Oaza w Rzymie”. Książka powstała na podstawie osobistych notatek oraz nagrań i zdjęć ze spotkań z Świętym Janem Pawłem II w sierpnia 1979 roku. Wówczas to Ojciec Święty zainicjował zorganizowanie dla polskiej młodzieży Rekolekcji Oazowych III-go stopnia w Wiecznym Mieście – Rzymie, w których sam - w miarę możliwości - aktywnie uczestniczył.

7.     Pracowników banków, byłych pracowników, emerytów i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe w Centrum Katolickim.

8.     Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Bardzo gorąco dziękujemy za serdeczne przyjmowanie kapłanów w czasie wizyty duszpasterskiej oraz za szczere zainteresowanie sprawami życia naszej parafii. Porządek kolędy podajemy w gazetce i na stronie internetowej parafii.

9.     W czasie kolędy kancelaria jest czynna tylko w godzinach rannych, od 8.00 do 9.00, a w soboty od 17.00 do 17.45.

10.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

11.           Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na prace wykończeniowe trwające w świątyni i jej otoczeniu.

12.           W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

Tadeusz Kozłowski lat 79 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126