Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
1 grudnia 2019

1 niedziela Adwentu – rok A

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


1.    Dzisiaj rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu. Z perspektywy wiary oczekujemy ponownego przyjścia na ziemię Chrystusa, który przyjdzie u końcu czasów. Dobrze więc wykorzystajmy ten okres liturgiczny, który jest nam dany, aby pogłębić swoją relację ze Zbawicielem i odnowić nasze sumienia. Szczególnie gorąco zapraszamy na rekolekcje parafialne, które odbędą się w dniach 15 – 18 grudnia.

2.    Jednym z wyrazów tej gotowości jest uczestnictwo w Roratach – porannych Mszach odprawianych w ciemności, gdzie przynoszone przez wiernych rozświetlone lampiony są znakiem czuwania. Nabożeństwo roratnie odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Szczególnie zapraszamy do udziału w nim rodziców z dziećmi, które codziennie będą otrzymywały obrazki do wklejenia do specjalnego albumu.

3.    Już od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczynamy w naszym kościele wznoszenie szopki bożonarodzeniowej. Każdego dnia w czasie rorat dzieci będą dokładały kolejny element tej konstrukcji. Niech budowie szopki towarzyszy także duchowe budowanie domu dla Pana w naszych sercach. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, które będą znakiem naszego dobrego przygotowania na przyjście Chrystusa.

4.    Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową w pierwszy poniedziałek miesiąca – czyli 2 grudnia, po Mszy św. o godzinie 18.00. Będzie możliwość złożenia intencji różańcowych, które odczytamy w czasie modlitwy różańcowej.

5.    W piątek, 6 grudnia, przypada wspomnienie św. Mikołaja Biskupa. Tego dnia dzieci zapraszamy od godziny 15.00 do Centrum Katolickiego do „Domu Świętego Mikołaja” na spotkanie z Mikołajem. W programie zabawy, gry, pisanie listów i inne atrakcje.

6.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjnie nabożeństwa według stałego porządku.

7.    W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy członków Kół Różańcowych na Mszę św. o godz.7.00 a następnie różaniec i wymianę tajemnic.

8.    Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na mikołajkowy turniej piłkarzyków stołowych, który odbędzie się w Centrum Katolickim w sobotę, 7 grudnia, o godzinie 10.00. Przewidziano atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników i zwycięzców.

9.    Z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, które przypada w następną niedzielę, zapraszamy na śpiew Akatystu ku czci Bogurodzicy. Nabożeństwo Akatystu wraz z modlitwą poświęcenia ikon odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.

10.Za tydzień w niedzielę 8 grudnia przypada uroczystości Niepokalanego Poczęcia. Według objawień Pieriny Gilly, Maryja modlącym się tego dnia w godzinach między 12.00 a 13.00 obiecała, że ześle „wiele łask dla duszy i ciała”. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz.12.00. Na zakończenie tej Eucharystii ponad 80 osób z Bractwa św. Michała Archanioła podejmie zawierzenie swojego życia Jezusowi Chrystusowi w duchu nabożeństwa św. Ludwika.

11.Także w przyszłą Niedzielę 8 grudnia Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje kiermasz Bożonarodzeniowy. W kruchcie kościoła będzie można nabyć ozdoby świąteczne. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na budowę Centrum Formacji którą prowadzi Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji w Lublinie pod opieką ks. Krzysztofa Kralki. Więcej o tym Centrum dowiemy się z ust Państwa Elżbiety i Waldemara Okulus. Są to osoby mocno zaangażowane w budowę tego centrum. Gorąco zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

12.W dzisiejszą niedzielę w całej diecezji prowadzona jest kwesta Bożonarodzeniowy Dar Serca. Celem jej jest dofinansowanie leczenia i profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży. Ofiarę na ten cel można złożyć u młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 10, kwestującej wraz z nauczycielami przed kościołem.

13.Przy wyjściu z kościoła wolontariusze Grupy Ratowniczej sprzedają świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca kosztuje 15 zł, a dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie dzieł charytatywnych Caritas. Obecność takiej świecy w czasie wigilijnej wieczerzy jest znakiem naszej solidarności z ludźmi ubogimi i potrzebującymi. Można także złożyć ofiarę przeznaczoną na zakup żywności przeznaczonej dla potrzebujących rodzin.

14.Serdecznie zapraszamy na Wieczór dla chcących kochać bardziej, który odbędzie się w naszej parafii 14 grudnia w sobotę o godz. 18.00. Gościem specjalnym tego spotkania, będzie Bartek Krakowiak, ewangelizator, autor bloga i książki pt. ”Z buta do Maryi”.

15.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

16.Bóg zapłać za ofiary składane na prace wykończeniowe w kościele i jego otoczeniu.icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126