Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
nasz-parafialny-organista-michal-rajewski-czlonkiem-elitarnego-grona

Przed kilkoma dniami nasz parafialny organista, Michał Rajewski został członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyków Kościelnych. – Stowarzyszenie jest organem wspierającym Komisję ds. Muzyki przy Konferencji Episkopatu Polski – mówi nowo powołany członek Stowarzyszenia, Michał Rajewski – Powołanie mnie w skład tej organizacji jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, gdyż jest to stosunkowo nieliczne i bardzo elitarne grono muzyków, organistów, dyrygentów kościelnych oraz wykładowców wyższych uczelni muzycznych z całej Polski.

Aby zostać członkiem Stowarzyszenia kandydat musi posiadać stosowne rekomendacje oraz mieć dwóch członków wprowadzających. W moim wypadku byli to: wieloletni profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz wielu innych uczelni muzycznych - prof. Roman Grucza, a także wykładowca Zakładu Muzyki Organowej i Sakralnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – dr Krzysztof Niegowski, kompozytor, organista kaliskiej katedry, dyrektor Studium Organistowskiego w Kaliszu.
elem Stowarzyszenia jest dbałość o nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych osób zajmujących się muzyką kościelną. Po to min. organizowane są różnego rodzaju konferencje, sympozja, wydawane są specjalistyczne publikacje. Taka wymiana doświadczeń, kontakt z najlepszymi muzykami, organistami czy dyrygentami jest niezwykle ważny i twórczy. Poza tym nie do przecenienia jest fakt, że mogę w tak szacownym gronie reprezentować i naszą parafię i naszą diecezję.

- Nominacja naszego organisty, Michała Rajewskiego na członka Polskiego Stowarzyszenia Muzyków Kościelnych to ogromne wyróżnienie dla całej naszej parafialnej wspólnoty – nie ukrywa dumy proboszcz parafii pw. Krzyża Świetego w Łomży, ks. Andrzej Godlewski.

– To także docenienie niezwykle żmudnej, codziennej pracy Michała. Jego pasję i zaangażowanie w tym co robi słyszymy każdego dnia, podczas Liturgii. To wielka wartość dla nas wszystkich i miejmy nadzieję, że będziemy jeszcze przez wiele lat obserwować jego muzyczny rozwój. Gratuluję mu z całego serca tego sukcesu i cieszę się nim równie mocno – kończy proboszcz Godlewski.

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126