Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Biuro Podróży "OLIMP"

ul. Kościelna 5/lok. 4

20-307 LUBLIN tel./fax: 00 48-81-743-76-28

Nr wpisu do rejestru: 295

Pielgrzymka do Meksyku do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe MEXICO-CITY - XOCHIMILCO - GUADALUPE - TEOTIHUACAN - TULA - PUEBLA - TONANTZINTLA - JASKINIE CACAHUAMILPA - TAXCO - ACAPULCO - GUADALUPE - MEXICO-CITY w terminie: 15 - 25 listopada 2023 r. /11 dni/

1. Godz. 04:30 - odprawa bagażowa na lotnisku Okęcie w Warszawie. Godz. 06:05 wylot do AMSTERDAMU, przylot o 08:15, przesiadka, o godz. 14:30 wylot do Meksyku, lot trwa ok. 11 godz. 55 minut. Przylot do MEXICO-CITY o godz. 19:35 (czasu lokalnego, tzn. czas europejski - 7 godzin), kontrola paszportowa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2. Śniadanie. Zwiedzanie miasta MEKSYK - położonego na wys. 2240 m, na miejscu azteckiej XIV w. stolicy Tenochtitlan, powstałej na wyspach po środku słonego jeziora Texcoco. Hiszpanie pod wodzą Korteza w 1521 r. zdobyli i zburzyli azteckie miasto a jezioro z czasem osuszono. Wzniesiono Katedrę, Pałac vice Króla, barokowe i neoklasyczne kościoły, klasztory i pałace - dziś stanowiące historyczne centrum, wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie: Katedra WNMP, Msza św., Zócalo z Pałacem Prezydenckim (z zewnątrz); Muzeum Antropologiczne - jedna z najważniejszych na świecie kolekcji sztuki prekolumbijskiej. Po południu przejazd do dzielnicy „pływających ogrodów” XOCHIMILCO - zachowującej niegdyś powszechne, sztuczne wysepki ”chinampas”, na których uprawiano warzywa, kwiaty, kukurydzę. Przejażdżka kolorowymi łodziami po kanałach przy akompaniamencie muzyki i śpiewu mariachis. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

3. Śniadanie. Przejazd do GUADALUPE - Sanktuarium, gdzie miały miejsce objawienia Maryi oraz znajduje się zostawiony na tilmie indianinowi św. Juanowi Diego 12 grudnia 1531 r. cudowny wizerunek Matki Bożej. Sanktuarium MB z Guadalupe odwiedza 18-20 milionów osób, co czyni je największym katolickim sanktuarium na świecie. Zwiedzanie: Stara i nowa Bazylika Matki Bożej z Guadalupe i wzgórze Tepeyac, połączone ze Mszą św.. Wolny czas na zakup pamiątek. Przejazd do położonych w porośniętej agawami i opuncjami doliny piramid w TEOTIHUACAN, wg wierzeń prekolumbijskich „miejsca gdzie rodzą się bogowie”. Zwiedzanie: Piramida Słońca, Piramida Księżyca. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

4. Śniadanie. Przejazd do stanu Hidalgo do TULI - stolicy cywilizacji Tolteków VIII-X w., ludów zamieszkujących rozległe obszary Mezoameryki, od środkowego Meksyku aż po Kanał Panamski, które zdołały stworzyć sieć miast, terenów rolniczych i ważnych ośrodków kultu m. in. boga Quetzalcoatla. Zwiedzanie strefy archeologicznej z piramidami oraz słynnymi posągami atlantów. Przejazd malowniczą drogą w otoczeniu dwóch najsłynniejszych wulkanów Meksyku Iztaccíhuatl i Popocatepetl do stanu Puebla. Msza Święta. Kolacja i nocleg w mieście PUEBLA.

5. Śniadanie. Wizyta w wiosce TONANTZINTLA w Kościółku Santa Maria Tonantzitla w stylu baroku indiańskiego. Powrót do miasta PUEBLA - zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku. Stare miasto jest wpisane na Listę UNESCO: Zócalo, Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, Kościół św. Dominika z Kaplicą Różańca św., Targ Parian z wyrobami rzemiosła: oryginalna ceramika „Talavera”, wyroby ze skóry, miedzi, tekstylia i słynne lokalne słodycze. Msza św. Kolacja i nocleg.

6. Śniadanie. Przejazd do stanu Guerrero, na teren Parku Narodowego Jaskiń Cacahuamilpa, położonego w górach Sierra Madre del Sur. Zwiedzanie JASKINI CACAHUAMILPA, należącej do najpiękniejszych na świecie, utworzonej przez podziemne rzeki: Chontacoatlan i San Jeronimo. W wąwozie prowadzącym do jaskinii można dostrzec drzewa kakaowca, drzewa fikowca amate oraz kwitące bromelie. Spacer 2 km podziemną trasą i podziwianie podświetlonych różnorodnych nacieków jaskiniowych o kształcie przypominających np. pielgrzymów, szopkę, parę zakochanych, butelkę szampana i wiele innych. Po południu przejazd do słynącego ze srebrnych wyrobów jubilerskich miasta TAXCO. Wjazd garbusami na punkt widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok na kolonialne miasto. Msza św. Kolacja i nocleg.

7. Śniadanie. Zwiedzanie TAXCO - położone na wys. 1727-1931 m n. p. m. miasto, o tradycjach górniczych. Od XVI w. w regionie wydobywa się złoto, srebro, ołów, miedź, cynk oraz występują złoża: andezytu, obsydianu i piaskowca, od lat 30-tych XX w. tutejsze wyroby jubilerskie rozsławił Wilhelm Spratling. Kolonialny rynek Taxco leży w miejscu dawnych sztolni, przy wąskich i krętych uliczkach tłoczą się białe domy kryte czerwoną dachówką z urokliwymi patio. Spacer po uliczkach oraz wizyta w barokowym Kościele św. Priscylli i św. Sebastiana - wzniesionym w XVIII w. przez wdzięcznego za życiową fortunę właściciela kopalni José de la Borda. Msza Święta. Czas wolny na zakupy w warsztatach oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do ACAPULCO - słynnego kurortu nad Oceanem Spokojnym (Pacyfikiem) i możliwość kąpieli. Nocleg.

8. ACAPULCO - pobyt all inclusive. Plażowanie nad Oceanem z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

9. Śniadanie. Do południa plażowanie w ACAPULCO. Późny obiad. Przejazd do miasta MEKSYK (bez kolacji) na nocleg.

10. Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej w GUADALUPE - ciąg dalszy zwiedzania Sanktuarium. Msza Święta. Czas na modlitwę i ostatnie zakupy pamiątek. Przejazd na lotnisko. Wylot ok. godz. 21:55. Lot do Europy trwa ok. 10 godz. 10 min.

11. Przylot do Amsterdamu o godz. 15:05. Przesiadka. Wylot do Warszawy o godz. 21:30, przylot do Warszawy o 23:25.

Cena: 6200 zł + 1200 USD/os. grupa min. 25 osób

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, (limity: bagaż podręczny 12 kg, bagaż rejestrowany 23 kg),

- śniadania i kolacje wg programu, w hotelu w Acapulco all inclusive (śniadania, obiady i kolacje i drinki lokalne w cenie),

- noclegi w hotelach 4*; w Acapulco hotel 4* położony bezpośrednio przy plaży (lokalny standard),

- opieka polskojęzycznego przewodnika na całej trasie, opieka pilota z BP OLIMP, bilety wstępu,

- rezerwacja miejsc w kościołach lub w hotelach dla potrzeb codziennej Mszy Świętej,

- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł/os),

- sładka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł/os),

- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA KL 100000 €, NNW 15000 zł, bagażu 2000 zł.

CENA NIE ZAWIERA:

- obowiązkowe napiwki dla kierowcy i przewodnika meksykańskiego (40 USD/os.),

- dojazdu na/z lotnisko Okęcie w Warszawie,

- wycieczek fakultatywnych: wycieczka i rejs po Zatoce Acapulco i pokaz skoków z La Quebrada 60 USD/os,

- dodatkowych polis ubezpieczeniowych (dla chętnych, jednakże powinny być wykupione w dniu zawarcia umowy-zgloszenia):

- polisy ubezp. od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych - ok. 335 zł/os.,

- polisy ubezp. od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych lub z powodu choroby przewlekłej ok. 505 zł/os.,

- polisy ubezp. od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych, choroby przewlekłej, lub SARS-COV ok. 670 zł/os.,

- polisy od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych, choroby przew., SARS-COV, kwarantanny ok. 770 zł/os.,

- dopłaty do pokoju 1 os. 350 USD.

W Meksyku nie ma możliwości rezerwacji pokoi 3 os.

Informacje i zapisy w BP "Olimp", tel: 81 743 76 28, 695 938 110, pon.-pt. 09.00-15.00. travel@olimp.lublin.pl

Zapisy tylko z zaliczką 3200 zł /os. do wyczerpania miejsc, dopłata 3000 zł + 1200 USD/os. do 10 września 2023 r. Bank PKO BP S.A. I Oddz. Lublin, nr konta zł nr 29 1020 3147 0000 8502 0143 9736, nr konta dolarowego: PL 48 1020 3147 0000 8502 0178 258, SWIFT BPKOPLPW, dopisek: Meksyk 15-25.11.2023 UWAGA: W razie rezygnacji uczestnika do 102 dni przed wylotem linie lotnicze potrącają 500 zł/os., od 101 do 32 dni przed wylotem potrącenie wynosi 1500 zł/os., od 31 dnia przed wylotem potrącenie wyniesie za pełen bilet lotniczy ok. 5150 zł + koszty zamówionych świadczeń w Meksyku. W razie znalezienia osoby na swoje miejsce, zamiana lub korekta imienia i nazwiska do dn. 31 października 2023 r. jest bezpłatna. Po tym terminie wystawiane są bilety, wystawione bilety są bezzwrotne. Zmiany są niemożliwe, bilet przepada a linie obciążają za pełen koszt zamówionego biletu. Cena biletu może ulec zmianie w zależności od cen paliw, sytuacji gospodarczej na świecie.

Uczestnicy powinni posiadać PASZPORT WAŻNY MIN. 6 MIESIĘCY ponad okres trwania pielgrzymki. Kapłani powinni dostarczyć do BP OLIMP czytelny skan ważnej legitymacji kapłańskiej lub celebretu, a następnie zabrać oryginał ze sobą na pielgrzymkę. Uczestnicy powinni dostarczyć xero/skan paszportów do organizatora lub do BP OLIMP, ul. Kościelna 5/lok. 4 najpóźniej do 15 sierpnia 2023 r, a najlepiej od razu przy zapisie. Z uwagi na znaczny koszt pielgrzymki, osobom niepewnym co do swoich planów życiowych i zdrowotnych zalecamy rozważenie zakupu ubezpieczenia od rezygnacji, którego koszt wynosi ok. 335-770 zł. Polisa powinna być wykupiona i opłacona w dniu podpisania umowy-zgłoszenia udziału w pielgrzymce.

Relacja z podobnej pielgrzymki: https://www.olimp.lublin.pl/aktualnosci/pielgrzymka-do-meksyku-15-25-01-2023-r-relacja

Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami o podróżach do Meksyku https://www.gov.pl/web/meksyk/idp
2023.09.24
2023.09.17
2023.09.10 nowa
2023.09.03
W minioną niedzielę, 2 lipca, do Łomży powrócili rowerzyści, którzy w dorocznej, 16. już pielgrzymce rowerowej, tym razem przemierzyli trasę od kościoła pw. Krzyża Świętego w Łomży na szczyt tatrzańskiego Giewontu. 

            Swoją pielgrzymkę rozpoczęli Mszą św. o godz. 7.00 w środę, 28 lipca, a w trasę wyruszyli tuż przed godz. 8.00. Jadąc non-stop w systemie sztafetowym, w trzyosobowych zespołach, które zmieniały się niemal co godzinę, dystans 592 km pokonali w 30 godzin. Tuż przed 15.00, przed Godziną Miłosierdzia, rowerowi pielgrzymi stanęli u stóp repliki krzyża na Giewoncie znajdującego się przy Sanktuarium pw. Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. 

2023.06.25
2023.06.18
2023.06.11
2023.06.04
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.