- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia parafialne
- Odsłony: 2360
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
1. Dziś odbywa się nasz parafialny Festyn Rodzinny. Zapraszamy wszystkich od godz.
12.00 do 21.00. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji i dobrą zabawę. W ramach
święta parafialnego możemy po raz kolejny włączyć się w akcję „Oddaj krew z
Chrystusem”. Zachęcamy stałych krwiodawców oraz tych, którzy jeszcze nie
zdecydowali się na taką formę pomocy bliźniemu do odwiedzenia naszego punktu
krwiodawstwa, który czynny jest w Centrum Katolickim do godz. 13.30. Prosimy o
zabranie ze sobą dowodu osobistego.
2. W dniu dzisiejszym, w ramach naszego festynu, dzięki Wydziałowi Nauk o Zdrowiu
Akademii Łomżyńskiej można skorzystać z badań, porad i konsultacji prozdrowotnych.
Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych wykonuje badania profilaktyczne w kierunku
raka prostaty. Natomiast w salonie okulistyczno–optycznym Projekt Oko Lendzioszek
można nieodpłatnie zbadać wzrok.
3. Uczniowie klas II, którzy po wakacjach pragną przygotowywać się do Pierwszej Komunii
św. oraz młodzież klas VII i starszą, chcącą przystąpić w przyszłym roku do sakramentu
Bierzmowania, prosimy o złożenie do końca czerwca stosownych deklaracji. Można je
odebrać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
4. W najbliższy czwartek, 18 czerwca, wyruszy nasza parafialna doroczna pielgrzymka
rowerowa. To już po raz 19. grupa rowerzystów wyruszy na rowerowy szlak,
odwiedzając miejsca ważne dla historii naszego kraju. Tym razem rowerzyści zmierzać
będą do mazowieckiego Kazunia, do miejsca zwanego Bunkrem ks. Popiełuszki, przez
wiele środowisk wiązanego z porwaniem i śmiercią w październiku 1984 r. bł. Ks.
Jerzego Popiełuszki. Po drodze rowerowi pielgrzymi odwiedzą w Ostrowi Maz. Muzeum
Dom Rodziny Pileckich oraz kościół, w którym w 1931 rtm. Witold Pilecki wziął ślub z
Marią Ostrowską.
5. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego
miejsca. Nie należy wchodzić do świątyni w stroju turystycznym lub plażowym.
6. Zapraszamy do adoracji eucharystycznej w naszej świątyni, codziennie od 7.30 do 18.00.
7. Bóg zapłać wszystkim osobom, które modlitwą i ofiarą wspierają potrzeby naszej parafii.
8. Za tydzień przed naszym kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na KUL i cele
edukacyjne diecezji.