Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                                                         12 czerwca 2022OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu(…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.2.    Dziś odbywa się nasz parafialny Festyn Rodzinny. W tym roku na festynie świętujemy 25. rocznicę powstania naszej parafii. Zapraszamy od 12.00 do 21.00. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji i pyszną zabawę. W ramach święta parafialnego możemy po raz kolejny włączyć się w akcję „Oddaj krew z Chrystusem”. Byłoby pięknym wydarzeniem, gdyby w rocznicę 25-lecia powstania parafii, udało nam się oddać 25 litrów krwi. Aby tak się stało krew musi oddać 56 osób. Zachęcamy zatem stałych krwiodawców oraz tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na taką formę pomocy bliźniemu do odwiedzenia naszego punktu krwiodawstwa, który czynny jest w Centrum Katolickim do godz. 13.30. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.3.    W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana popularnie Bożym Ciałem. Msze święte odprawione będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 16.00, 17.30 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 odprawimy tradycyjną procesję ulicami naszej parafii, którą zakończymy uroczystym błogosławieństwem i odśpiewaniem dziękczynnego hymnu na placu przed kościołem. Pamiętajmy o estetyce naszych bloków, szczególnie balkonów. Zadbajmy o ich odświętny wygląd.4.    W związku z procesją zapraszamy osoby z kół różańcowych, aby w poniedziałek dostarczyły swoje kapliczki różańcowe do Centrum Katolickiego.5.    Dzieci sypiące kwiaty na procesji zapraszamy na spotkanie w Centrum Katolickim w środę, po Mszy św. o godz. 18.00. Szczególnie zachęcamy dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy również o przygotowanie kwiatków do sypania na procesji.6.    W niedzielę, 19 czerwca, po Mszy Świętej o godzinie 16.00 ks. Grzegorz zaprasza na spotkanie informacyjne rodziców oraz dzieci, które wyjeżdżają w ramach „Wakacji z Panem Bogiem” do “Augustowa za jeden uśmiech”. Spotkanie dotyczy zarówno pierwszego, jak też drugiego turnusu. Na spotkaniu można będzie dokonać pozostałych opłat za wypoczynek.7.    Za tydzień zapraszamy na Białą Niedzielę, w którą zaangażowały się łomżyńskie instytucje: Wydział Nauk Zdrowia Akademii Nauk Stosowanych, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych. Od 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z następujących porad i konsultacji:- analizy składu ciała oraz porady dietetycznej

- oceny postawy ciała oraz porady fizjoterapeutycznej

- analizy stanu skóry oraz porady kosmetologicznej

- pomiaru ciśnienia tętniczego, samobadania oraz porady pielęgniarskiej

- metody relaksacyjnej, odpowiedniego doboru ćwiczeń oraz ich różnorodności

- badania profilaktyczne w kierunku raka prostaty

- badanie mammograficzne piersi dla kobiet w wieku 50 – 69 lat.8.    Bóg zapłać wszystkim osobom, które modlitwą i ofiarą wspierają potrzeby naszej parafii. Za tydzień ofiary składane do puszek przeznaczone będą na KUL i cele edukacyjne diecezji.W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231) - kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

- środa, 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943) - biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

- piątek, 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916) - zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.