Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
W minioną niedzielę, 18 października 2020 roku, w dniu wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia, w Centrum Katolickim papieża Jana Pawła II w Łomży odbyła się 66. edycja akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”.

Jesień, to czas pogodowych zawirowań i wiążących się z nimi przeziębień. Stąd więc w październikowych edycjach, prowadzonej już niemal 13 lat w parafii Krzyża Świętego w Łomży, akcji krwiodawstwa zgłasza się mniejsza liczba dawców. W tym roku, dodatkowo, powodem niższej frekwencji jest pandemia COVID-19. Niestety – obawa przed zakażeniem, stan izolacji czy kwarantanny, albo choroba – wyłączają wiele osób z uczestnictwa w tym cyklicznym przedsięwzięciu parafialnym.

Mimo tych przeciwności, w październikowej edycji akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” do punktu poboru krwi zaaranżowanego w przestronnych wnętrzach Centrum Katolickiego zgłosiło się 35 osób pragnących oddać bezcenny, niezastąpiony lek ratujący życie i zdrowie. Po wstępnych badaniach lekarskich, którym zawsze poddawani są kandydaci na dawców, krew oddało 31 osób. W tej liczbie, co szczególnie cieszy, pięcioro po raz pierwszy uczestniczyło w naszej parafialnej akcji, a jedna oddała krew pierwszy raz w życiu. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim. Efektem tej akcji jest uzyskanie niemal 14 litrów krwi. Dzięki temu, łącznie, od początku naszej akcji, w Centrum Katolickim dobrzy Ludzie oddali ponad 1.500 litrów życiodajnego płynu.

Zauważyć wypada, że w czasie pandemii koronawirusa, z racji znacznie mniejszej liczby dawców, krew staje się lekiem jeszcze bardzie deficytowym niż zwykle, a do jej oddawania częściej zachęcają media. Także nasze lokalne środki społecznego komunikowania włączyły się w promocję tej szlachetnej idei. W miniony wtorek, 13 października, o akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” szeroko informowało Diecezjalne Radio Nadzieja, a w sobotę, 17 października, Polskie Radio Białystok. W niedzielę, w trakcie trwania akcji poboru krwi, do Centrum Katolickiego przybili dziennikarze Telewizji Białystok i Polskiego Radia Białystok. Po południu i wieczorem wyemitowane zostały relacje z naszej parafialnej akcji. Dziękujemy za zainteresowanie i promocję nie tylko naszej akcji, ale w ogóle idei honorowego krwiodawstwa.

Z okazji patronalnego Święta Służby Zdrowia wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy w samarytańskim duchu niosą pomoc chorym i słabym, a słowa szczególnych podziękowań kierujemy do pracowników publicznej służby krwi. Wszystkim życzymy satysfakcji z trudnej i odpowiedzialnej służby na rzecz bliźnich oraz wdzięczności pacjentów i ich rodzin.

Zbliża się listopad, miesiąc w którym corocznie obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. W tym roku, z racji pandemii, nie odbędzie się tradycyjne uroczyste spotkanie. Tą drogą więc pod adresem wszystkich krwiodawców oraz wszystkich zaangażowanych w honorowe krwiodawstwo kieruję słowa szczerej wdzięczności i płynące z serca życzenia zdrowia i wszelkich Bożych łask.

Kolejna edycja parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” zaplanowana została na 13 grudnia br. Już dziś zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

Tekst i foto – Tadeusz Babiel.

 • IMG_7051
 • IMG_7055
 • IMG_7056
 • IMG_7057
 • IMG_7058
 • IMG_7062
 • IMG_7064
 • IMG_7071
 • IMG_7073
 • IMG_7074
 • IMG_7075
 • IMG_7076
 • IMG_7077
 • IMG_7080
 • IMG_7081
 • IMG_7082
 • IMG_7083
 • IMG_7085
 • IMG_7091
 • IMG_7092
 • IMG_7096
 • IMG_7098
 • IMG_7099
 • IMG_7108
 • IMG_7110
 • IMG_7111
 • IMG_7114
 • IMG_7115
 • IMG_7116
 • IMG_7121
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.