Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
W miniony czwartek przedświąteczną wizytę złożyliśmy Panu Andrzejowi Pileckiemu – synowi polskiego bohatera, rotmistrza Witolda Pileckiego. Od kilku lat naszą parafię i Pana Andrzeja Pileckiego łączą szczególne więzy przyjaźni. Niemal godzinna rozmowa bardzo szybko skupiła się na wydanej niedawno w języku polskim książce angielskiego pisarza Jacka Fairweather’a „Ochotnik. Prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego”, w której autor w poruszający sposób opisuje konspiracyjną działalność rotmistrza podczas pobytu w obozie zagłady w Auschiwtz, a także jego późniejsze dzieje, po brawurowej ucieczce z obozu, aż do – poprzedzonej bestialskimi torturami – śmierci, w maju 1948 roku, z rąk funkcjonariuszy UB. Proboszcz naszej parafii zaprosił Pana Andrzeja Pileckiego, do odwiedzenia wspólnoty na Wzgórzu Krzyża latem przyszłego roku. Gospodarz, z wrodzonym sobie poczuciem humoru, odrzekł wówczas: „Kochani, pewnie, że przyjadę! Jak tylko będę żył, to obiecuję!”. W spotkaniu udział wziął także o. Waldemar Grubka, franciszkanin, wieloletni proboszcz łomżyńskiej parafii pw. Matki Bożej Bolesnej (O.O. Kapucynów), obecnie będący wikarym Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawia.

  • DSC001
  • DSC002
  • DSC003
  • DSC004
  • DSC005
  • DSC006
  • DSC007
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.