Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
6 stycznia to coroczna Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana świętem Trzech Króli. „Oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: «Gdzie jest nowo narodzony Król żydowski?...”. Przed laty trzej królowie przybyli do stajenki betlejemskiej, aby oddać chwałę Bogu i pokłonić się Bożej Dziecinie. Takze my, dzisiaj po latach, także przychodzimy, aby - jak niegdyś mędrcy ze wschodu - pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi.

Symbolem naszej wiary, a tym samym Bożej obecności w naszych domach, jest znaczenie poświęconą kredą drzwi domów i mieszkań inicjałami królów K+M+B.

Od kilku w wielu miastach w naszym kraju, a także u nas w Łomży, organizowane są Orszaki Trzech Króli. Inicjatorem tego przedsięwzięcia w skali ogólnopolskiej jest Fundacja „Orszak Trzech Króli”, która do współpracy pozyskiwała partnerów z poszczególnych miejscowości. W Łomży koordynatorem lokalnego orszaku została nasza parafia, pw. Krzyża Świętego, która do współpracy zaprosiła także sąsiednie parafie – pw. Bożego Ciała oraz św. Andrzeja Boboli. W ten sposób co roku, w barwnych korowodach, setki łomżan podążało do stajenki, na spotkanie ze Świętą Rodziną.

W tym roku plany zorganizowania kolejnego orszaku pokrzyżowała pandemia i wprowadzone obostrzenia sanitarne. Jednak, aby podtrzymać tę kilkuletnią już tradycję, zgromadziliśmy się przed naszym kościołem na wspólnym odśpiewaniu kolęd wraz z dziećmi ze scholii parafialnej „Promyk Nadziei” oraz z członkami chóru parafialnego „Spes Unica”.

Obyśmy w następnym roku mogli przeżyć Uroczystość Objawienia Pańskiego w formie, do jakiej zostaliśmy przyzwyczajeni.

x.J.O.


 • IMG_9545
 • IMG_9553
 • IMG_9562
 • IMG_9564
 • IMG_9576
 • IMG_9578
 • IMG_9580
 • IMG_9597
 • IMG_9607
 • IMG_9622
 • IMG_9635
 • IMG_9654
 • IMG_9659
 • IMG_9660
 • PANORAMA-1-1
 • PANORAMA-2
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.