Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Zima, która jak za dawnych czasów, znów pojawiła się w naszym kraju, swoim klimatem oraz aurą zachęca do odkrywania jej uroków i atrakcji. W promieniach pięknego słońca, przy bardzo mroźniej temperaturze, w cudownym krajobrazie pól i lasów, ośnieżonych białym puchem, ministranci naszej parafii udali się na kulig, który miał miejsce niedaleko Kobylina. Była to wspaniała okazja, aby liczne grono chłopców, którzy na co dzień służą przy ołtarzu, po raz pierwszy w życiu mogło przejechać się przez pokryte śniegiem drogi na saniach albo na worku wypełnionym sianem. Po skończonym kuligu rozpaliliśmy ognisko, na którym usmażyliśmy kiełbaski oraz mogliśmy się ogrzać. Wszystkim dopisywał wspaniały humor oraz duży apetyt po tak fascynującej przejażdżce. Oprócz tego grupa naszych ministrantów zwiedziła gospodarstwo rolne, gdzie najmłodsi pragnęli nakarmić hodowlane bydło. Towarzyszył nam wielkie entuzjazm oraz radość, że w tych trudnych czasach tak dobrze można bawić się wspólnie na świeżym powietrzu. Liczymy, że w przyszłości uda nam się organizować podobne wyjazdy, aby tworzyć co raz bardziej zjednoczoną drużynę ministrancką. Dziękujemy za zaangażowanie się rodziców naszych chłopców, którzy nas dzielnie wspierali. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę ks. Zbigniewa oraz jego rodziny, która nas serdecznie ugościła i pozwoliła przeżyć to białe szaleństwo. Wszystkich chłopców, którzy pragną przeżywać podobne przygody, zapraszam do wstępowania w progi ministrantów, gdzie staramy się rozwijać naszego ducha, ale również dbamy o nasze ciało i dobrą zabawę.

 

Ks. Grzegorz Pędzich – opiekun ministrantów

 • IMG_4974
 • IMG_4986
 • IMG_4989
 • IMG_4991
 • IMG_4994
 • IMG_5007
 • IMG_5011
 • IMG_5024
 • IMG_5048
 • IMG_5062
 • IMG_5071
 • LMPV1021
 • QQKN5836
 • SJXY3375
 • SNJW0134
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.