Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
„Najpierw powoli, jak żółw ociężale...” opisywał Julian Tuwim „Lokomotywę”.
W tym wypadku jest zupełnie odwrotnie – ta drukarska maszyna zadrukowuje nawet 15 tysięcy arkuszy na godzinę! Dzisiaj (piątek, 9 września) punktualnie o godz. 12.00 Daniel Wiszowaty z ‘Drukarni Kamil Borkowski’ rozpoczął druk naszej parafialnej monografii. Wkrótce trafi ona do rąk Czytelników z okazji jubileuszu XXV-lecia powstania parafii.
– To niezwykła radość, że w końcu ogromna praca autorki, Pani Gabrieli Szczęsnej, znajduje swój finał – mówi wyraźnie poruszony proboszcz, ks. Andrzej Godlewski – Pani Gabriela rozpoczęła pracę nad tym wydawnictwem pod koniec 2014 roku, zatem niemal 8 lat temu. Pierwotnie planowaliśmy wydać monografię w 2017 roku, na jubileusz XX-lecia powstania parafii. Właściwie niemal w ostatniej chwili uznaliśmy, że może warto jeszcze popracować nad nią. I przesunęliśmy wydanie o pięć lat. Naprawdę, warto było czekać na tę 408-stronicową książkę – autentycznie cieszy się proboszcz. – Ogromną pracę wykonał także Zbigniew Zalewski, pomysłodawca wydania monografii, który przez ostatnie dwa lata dokonywał wyboru do niej zdjęć. Przejrzał ich wiele tysięcy, dotarł do fotografii całkiem nieznanych. Ostatecznie monografia zawiera ponad 300 zdjęć, które szczegółowo pokazują wszystko, co powstało na Wzgórzu Nadziei w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Przede wszystkim jednak te zdjęcia pokazują ludzi, dzięki którym to wszystko się stało. Bardzo się cieszę, że ta publikacja powstała i już wkrótce będziemy mogli wszyscy się nią radować.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://krzyz.lomza.pl/images/images/galeria/aktualnosci/2022/monografia/

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.