Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
IMG1 fatimaW dniach 27.07-04.08.2017 r. grupa wiernych z naszej parafii pod duchową opieką ks. Grzegorza uczestniczyła w pielgrzymce do Fatimy i Hiszpanii. Bezpośrednim powodem zorganizowania ośmiodniowej pielgrzymki na Półwysep Iberyjski, była setna rocznica objawień maryjnych w Fatimie. Naszą pielgrzymką rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kaplicy na lotnisku, której przewodniczył o. Krzysztof.

Cała podróż rozpoczęła się od zwiedzania stolicy Portugalii. Centralnym momentem tego dnia, jak również każdego innego była Msza święta sprawowana tym razem w kościele św. Antoniego, zbudowanego na miejscu gdzie urodził się ten znany w całym Kościele święty. Kolejnych kilka dni pobytu w Portugalii spędziliśmy w zasadniczym miejscu naszego pielgrzymowania, a więc w Fatimie. Dla każdego z pielgrzymów był to czas wielkiej łaski. Liczna rzesza pątników z całego świata, obecność w miejscach związanych z życiem dzieci i objawieniami Matki Bożej, droga krzyżowa, wieczorne procesje różańcowe ze świecą w dłoni stały się dla każdego z uczestników wyjazdu momentem niezwykłego doświadczenia duchowego.

IMG2fatima

W programie ponadtygodniowej pielgrzymki znalazło się również ważne miejsce pielgrzymkowe, Santiago de Compostela w Hiszpanii oraz znaczące sanktuaria i miejsca dziedzictwa narodowego Portugalczyków min. Porto, Coimbra, Nazare. Przeżycie niezapomniane, tak jak i cała pielgrzymka.

Szczególne podziękowania pragniemy skierować do naszej pilotki Pani Ani Kawki za to, że każdego dnia ciekawie opowiadała nam o wszystkich miejscach, które zwiedziliśmy i zobaczyliśmy.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126